Kolejne instalacje fotowoltaiczne

Krośnieński Holding Komunalny i kolejne instalacje fotowoltaiczne ze wsparciem

Krośnieński Holding Komunalny (KHK) poinformował, że otrzymał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), przy wsparciu którego zrealizowane zostaną kolejne instalacje fotowoltaiczne.

Kolejne instalacje fotowoltaiczne z dofinansowaniem na poziomie 2,3 mln zł

Projekt o wartości blisko 2,9 mln zł (brutto) otrzymał ponad 2,3 mln zł dofinansowania, w tym ok. 700 tys. zł (tj. 30%) bezzwrotnej dotacji – podkreśla KHK.

W ramach projektu „Budowa trzech instalacji fotowoltaicznych dla MPGK Krosno” na terenie zakładów należących do Spółki powstaną trzy nowe instalacje prądotwórcze. Pierwsza z nich, największa, o mocy ok. 243 kW, zostanie wybudowana na dachu nowo powstałej instalacji do biologicznego przetwarzania odpadów, tj. na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie. Druga, o mocy blisko 200 kW, powstanie przy krośnieńskiej Oczyszczalni Ścieków, a trzecia, o mocy ok. 74 kW, stanie na terenie Zakładu Uzdatniania Wody „Wisłok” w Sieniawie – wylicza KHK.

Spółka zapewnia, że wybór lokalizacji dla nowych instalacji fotowoltaicznych nie był przypadkowy, a we wszystkich trzech zakładach istnieją już podobne instalacje, a nowo powstałe mają być ich uzupełnieniem, co poprawi bilans energetyczny firmy. Dzięki budowie kolejnych trzech instalacji ilość wytworzonej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych zwiększy się o ok. 500 MWh w skali roku.

Trzy kolejne instalacje fotowoltaiczne to nie koniec inwestycji w OZE

Cały czas podejmujemy działania w celu poprawy naszego bilansu energetycznego oraz uzyskania samowystarczalności energetycznej. Inwestujemy przy tym w energię powstałą przez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Po wybudowaniu kolejnych trzech instalacji fotowoltaicznych będziemy mieć w naszej Spółce 13 obiektów prądotwórczych – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. I dodaje: – To jednak nie koniec, ponieważ przygotowujemy już kolejne inwestycje w tym zakresie.

Kolejne instalacje fotowoltaiczne

Umowa na dofinansowanie inwestycji, której efektem będą kolejne instalacje fotowoltaiczne została podpisana z NFOŚiGW w lutym br., a przyznana dotacja pochodzi z programu NFOŚiGW – Ciepłownictwo powiatowe – pilotaż i wynosi ponad 2,3 mln zł, przy całkowitej wartości projektu wynoszącej niemal 2,9 mln zł.

Przetarg na budowę trzech nowych instalacji, w formule „Zaprojektuj i wybuduj”, został ogłoszony 27 stycznia br., a planowany termin realizacji zadania to listopad 2021 r.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. KHK, rys. NFOŚiGW

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny