Kontrakt na modernizację energetyczną

Kontrakt na modernizację energetyczną budynków

Spółka ML System poinformowała, że z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II podpisała umowę o wartości 28,3 mln zł netto. Kontrakt na modernizację energetyczną budynków zakłada wykonanie robót budowlano-instalacyjnych wraz z dostawą i montażem urządzeń.

ML System podpisał kontrakt na modernizację energetyczną budynków szpitala

W ramach zadania m.in. zamontujemy moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 323 kWp na dachach, elewacjach i zadaszeniach parkingowych, tzw. carportach kompleksu szpitalnego – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. – Fakt, że duży wysiłek kierujemy na rozwój linii fotowoltaicznych szyb kwantowych nie powoduje, że zapominamy o dotychczasowej działalności. W zakresie BIPV, jak widać, budujemy silny portfel zamówień na rynku krajowym oraz konsekwentnie umacniamy swoją obecność w Skandynawii. Mamy również nadzieję, że podpisana umowa o współpracy z Guardian Glass przyniesie efekty na innych rynkach Europy Zachodniej – dodaje prezes Cycoń.

Firma dodaje, że w ramach dynamicznie rosnącego segmentu fotowoltaiki klasycznej, wspieranego programami rządowymi, takimi jak „Mój prąd”, ML System zbudował zespół sprzedaży adresowanej do prosumentów oraz nawiązał współpracę z krajowymi hurtowniami elektrycznymi i zespołami instalatorskimi w zakresie fotowoltaiki (PV).

Nie tylko kontrakt na modernizację energetyczną budynków szpitala

Jednocześnie spółka podkreśla, że konsekwentnie rozwija sprzedaż zagraniczną, czego przykładem jest fakt, że firma dostarczyła laminowane moduły fotowoltaiczne typu szkło-szkło o łącznej powierzchni 97 m2 holenderskiemu partnerowi, realizującemu wieżowiec The Hague Tower w Hadze. Spółka otrzymała także kolejne zamówienie z Norwegii (Port w Oslo) na czarne moduły fotowoltaiczne typu szkło-szkło z wykorzystaniem szkła satynowego do instalacji na fasadę wentylowaną.

Firma podaje również, że wśród aktualnie realizowanych projektów krajowych, uwzględniających montaż produktów fotowoltaicznych, są m.in.: Zamek w Lublinie, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, aa także zakład produkcyjny PKN ORLEN w Płocku. Do tego koszyka zamówień należą również pilotażowa instalacja na dachu jednego z budynków siedziby głównej PGNIG w Warszawie i elektrownia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. ML System

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny