kalkulator dla zainteresowanych instalacją fotowoltaiczną

Kalkulator dla zainteresowanych instalacją fotowoltaiczną

Grupa Energa poinformowała, że spółka Energa Obrót udostępniła kalkulator dla zainteresowanych instalacją fotowoltaiczną, dzięki któremu klienci przeliczą, jakiej mocy system fotowoltaiczny potrzebują, na jakie zniżki mogą liczyć oraz jak szybko zwróci się koszt instalacji.

Energa Obrót udostępniła kalkulator dla zainteresowanych instalacją fotowoltaiczną

Aplikacja dostępna jest na stronie spółki. By skorzystać z kalkulatora, należy podać roczne zużycie energii elektrycznej, a następnie wybrać jeden z dostępnych typów instalacji (na dachu płaskim, skośnym lub na gruncie). Na podstawie tych danych kalkulator dopasuje moc instalacji i potrzebną do jej montażu powierzchnię. W kolejnym kroku narzędzie poda szacunki zarówno na temat pełnego kosztu montażu, jak też kosztów obniżonych o dofinansowanie z rządowego programu „Mój Prąd” (do 5 tys. zł) oraz ulgę termomodernizacyjną (17 lub 32 proc., w zależności od progu podatkowego). Kalkulator wskaże też, po jakim czasie klientom zwróci się instalacja paneli fotowoltaicznych.

Na koniec, jeśli uzyskane wyniki będą zadowalające, wystarczy zostawić dane kontaktowe, a Energa Obrót skontaktuje się z klientem i umówi datę wizji lokalnej, która pozwoli dopracować szczegóły przyszłej inwestycji.

Na podstawie media.energa.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny