Dla elektromobilności

Inwestycje w infrastrukturę dla elektromobilności. 100 stacji ładowania pojazdów elektrycznych TAURONU

Grupa TAURON poinformowała, że uruchomiła setną stację ładowania pojazdów elektrycznych. Najnowsze ładowarki działające w ramach programu Operator znajdują się w Pyrzowicach, Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej, a przedsiębiorstwo podkreśla, że inwestycje w infrastrukturę dla elektromobilności to jeden z elementów jego Zielonego Zwrotu.

TAURON sukcesywnie powiększa swoją sieć ładowarek samochodów elektrycznych. W systemie znajduje się już 100 urządzeń budowanych od 2018 r. na terenie obsługiwanym przez energetyczny koncern.

Firma rozwija infrastrukturę dla elektromobilności. Cztery nowe stacje przy hotelach

W ostatnich dniach udostępniono cztery tego typu urządzenia. Znajdują się one w popularnych turystycznych lokalizacjach. Jedną z ładowarek zainstalowano na terenie hotelu DaSilva w Pyrzowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Katowice. Z kolejnej mogą korzystać goście hotelu Ibis w Bielsku-Białej. Nowe stacje znajdują się także przy hotelu Stok w Wiśle oraz hotelu Mercure w Cieszynie. To dwustanowiskowe urządzenia typu AC ze złączem Type 2, ładujące pojazd z maksymalną mocą 22 kW – wskazuje przedsiębiorstwo.

Parkingi centrów handlowych, okolice urzędów miejskich, miejsca rozrywki czy hotele – to te lokalizacje, w których chcemy zagęścić siatkę obsługiwanych przez nas urządzeń. Ale elektromobilność to nie tylko domena dużych miast. Coraz częściej zgłaszają się do nas także małe samorządy, te z turystycznym potencjałem, które zdają sobie sprawę z konieczności posiadania ładowarek w kontekście dynamicznego rozwoju rynku pojazdów elektrycznych. To pozwoli przyciągnąć tym miejscowościom turystów, dla których posiadanie pojazdu elektrycznego wpisuje się w coraz popularniejszą filozofię życia, polegającą na redukowaniu śladu węglowego – przekonuje Piotr Apollo, wiceprezes Zarządu TAURON Nowe Technologie.

Inwestycje w infrastrukturę dla elektromobilności z przychylnością samorządów

Na obsługiwanym przez siebie obszarze TAURON oferuje użytkownikom aut elektrycznych i hybryd plug-in 183 punkty ładowania prądem AC (wolnych) i 38 stanowisk do ładowania szybkiego (DC). W tym roku użytkownicy aut elektrycznych pobrali ze stacji ładowania ze znakiem TAURONA ok. 40 tys. kWh energii elektrycznej – wylicza firma.

TAURON Nowe Technologie ze względu na czteroletnie doświadczenie w budowie stacji ładowania posiada przewagę konkurencyjną na tym rynku. Posiadamy w swoich zasobach m.in. eMap od TAURONA, czyli własny system zarządzania ładowarkami i aplikację służącą do obsługi całego procesu ładowania. Rozwój sieci nie byłby możliwy bez przychylności samorządów. Dzięki takiej współpracy w Katowicach udało się wybudować taką liczbę stacji, która tamtejszemu samorządowi pozwoliła z nawiązką wypełnić założenia ustawy o elektromobilności – tłumaczy Piotr Apollo.

Inwestycje w infrastrukturę dla elektromobilności i szansa na dynamiczny wzrost liczby „elektryków”

Inwestycje w infrastrukturę dla elektromobilności wpisują się w strategię Zielonego Zwrotu TAURONA nakierowaną na zwiększenie źródeł niskoemisyjnych w miksie wytwórczym TAURONA, inwestycje w modernizację sieci dystrybucyjnych oraz rozwój proekologicznych produktów i usług dla klientów. Urządzenia, zasilane z sieci operatora systemu dystrybucyjnego, dostarczają energię elektryczną pozyskiwaną z odnawialnych źródeł: elektrowni wodnych, wiatrowych i słonecznych. Pochodzenie „czystego prądu” potwierdza Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE) w Poznaniu – podkreśla firma.

Przy okazji TAURON wskazuje, że według licznika elektromobilności, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych i Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, na koniec lipca br. w Polsce było zarejestrowanych łącznie 28301 samochodów osobowych z napędem elektrycznym.

Przez pierwsze siedem miesięcy br. ich liczba zwiększyła się o 9565 sztuk. To 134-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Eksperci rynku e-mobility liczą, że rządowy program dopłat do zakupu elektryków spowoduje dynamiczny wzrost liczby aut elektrycznych na polskich drogach. Podobne ułatwienia już jesienią mają dotyczyć podmiotów zainteresowanych budową stacji ładowania – dodaje koncern.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. TAURON

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama