Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Firma Photon Energy poinformowała, że zrealizowała instalację fotowoltaiczną z magazynem energii na wyspie Lord Howe w Australii. Elektrownia działa od pół roku i pozwala ograniczyć stosowanie generatorów diesla. Zadaniem firmy było zaprojektowanie i wybudowanie instalacji.

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii pozwala ograniczyć używanie generatorów diesla

Projekt o wartości 11,1 mln AUD (dolarów australijskich) został sfinansowany przez władze wyspy Lord Howe oraz Australijską Agnecję Energii Odnawialnej (ARENA). Instalacja składa się z 3240 modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 1,328 MW, podłączonych do systemu magazynowania Tesla Powerpack o pojemności 3,712 MWh, sterowanych przez Tesla Microgrid Controller. Prace rozpoczęły się w lutym 2020 r. i zostały zakończone po 14 miesiącach. Od ponad sześciu miesięcy dostarcza ona czystą energię elektryczną mieszkańcom wyspy.

Zakończenie tego projektu to fantastyczna wiadomość zarówno dla społeczności wyspy Lord Howe, jak i dla odwiedzających. Zmniejszamy wpływ produkcji energii na środowisko, poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo energetyczne. Osiągnięcie tego bez szkody dla światowego dziedzictwa wyspy Lord Howe, to wynik, który każdy powinien świętować – powiedział Mick Pettitt, pełniący obowiązki dyrektora generalnego Lord Howe Island Board.

Wyspa Lord Howe znajduje się na Morzu Tasmana, 700 km na północny wschód od Sydney, i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Montowana do gruntu instalacja fotowoltaiczna wraz z magazynem energii Tesla Powerpack została specjalnie zaprojektowana dla odległych lokalizacji, takich jak Lord Howe. Jest zintegrowana z lokalną mikrosiecią oraz generatorami diesla, stanowiącymi dotychczas główne źródło zasilania wyspy.

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii działa od ponad pół roku

Od ponad sześciu miesięcy system dostarcza lokalnej społeczności czystą energię elektryczną, pracując w sierpniu, często przez pięć dób bez przerwy, bez konieczności użycia oleju napędowego. Według firmy jest to dowód niezawodności technologii fotowoltaicznej i baterii słonecznych, nawet w mniej słonecznych miesiącach zimowych. Informacje o produkcji energii przez system można śledzić w czasie rzeczywistym online pod adresem: http://photonscada.com/data/perspective/client/LHI.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu projektu zrealizowanego dla społeczności Lord Howe. Doświadczenie, które zdobyliśmy podczas realizacji projektu, pokazuje, że energia słoneczna i jej magazynowanie nie tylko przyczyniają się do redukcji emisji oraz innych zagrożeń środowiskowych, ale są również są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego – powiedział Michael Gartner, CTO Photon Energy Group i dyrektor zarządzający Photon Energy Australia.

Za pośrednictwem ARENA rząd Australii przeznaczył na projekt kwotę 4,5 mln AUD z całego budżetu, który wynosił w sumie AUD 11,1 mln. Z kolei władze wyspy uzyskały kredyt w wysokości 5,9 mln AUD od rządu Nowej Południowej Walii, a resztę kosztów inwestycji pokryły z własnych środków – dodała firma.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x Photon Energy

Reklama

Partner Portalu

Reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny