Hybrydy dla Straży Granicznej

Hybrydy dla Straży Granicznej

Straż Graniczna (SG) poinformowała, że wzbogaciła się o osiem nowych samochodów. Są to pojazdy hybrydowe, przystosowane do poruszania się poza drogami utwardzonymi.

Jak zaznacza SG, zakup samochodów dofinansowany został przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Hybrydy dla Straży Granicznej z dofinansowaniem

W ramach projektu zakupiono sześć samochodów marki Toyota Auris oraz dwa samochody Toyota RAV4 z napędem 4×4, umożliwiającym wykorzystanie pojazdów do realizacji zadań poza drogami utwardzonymi – informuje SG.

Wprowadzone do eksploatacji samochody hybrydowe wykorzystują technologie zwiększające wydajność energetyczną, takie jak ładowanie baterii poprzez odzyskiwanie energii z hamowania, zamiast jej marnowania na bezproduktywną energię cieplną wytwarzaną przez tarcie hamulców – wyjaśnia SG.

W trakcie wykorzystania hybryd – mniejsza jest emisja spalin. Wynika to z wyłączenia silnika spalinowego na postoju i włączania go, gdy jest potrzebny. Dodatkowo współpraca z silnikiem elektrycznym umożliwia utrzymywanie silnika spalinowego w stanie optymalnej wydajności.
Zakup ma pozwolić na zintensyfikowanie patroli prowadzonych przez SG w miejscach zagrożonych występowaniem smogu oraz na terenach posiadających szczególną wartość przyrodniczą i krajobrazową. Nowe pojazdy będą wykorzystywane przede wszystkim na terenie Aglomeracji: Warszawskiej, Krakowskiej i Śląskiej, a także Trójmiasta oraz w rejonach przygranicznych, takich jak powiat tatrzański, w tym obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego, powiat hajnowski, w tym obszar Białowieskiego Parku Narodowego, powiat augustowski, w tym teren objęty programem Natura 2000.

Na podstawie www.strazgraniczna.pl

fot. SG

reklama

 

reklama