hybrydowe radiowozy

Hybrydowe radiowozy w Świętokrzyskiem

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz komend powiatowych w Busku-Zdroju, Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach, a także we Włoszczowie otrzymali nowe, proekologiczne radiowozy – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach (KWP).

Podczas uroczystości, która odbyła się w Kielcach policjantom zostało przekazanych łącznie 11 pojazdów hybrydowych.

W Świętokrzyskiem policjanci otrzymali hybrydowe radiowozy

Są to samochody marki Toyota Auris 1.8 Touring Sports Hybryd, wyposażone w napęd hybrydowy o łącznej mocy 180 KM. Jak zaznacza KWP, radiowozy tę będą wykorzystywane przez policjantów z wydziałów prewencji oraz ruchu drogowego. Mają się przyczynić do poprawy stanu bezpieczeństwa oraz pomogą sprawnie dotrzeć do osób potrzebujących pomocy.

Powołując się na dane producenta KWP wskazuje, że hybrydowy samochody emitują od 81 g dwutlenku węgla na 1 km i zużywają od 3,5 l/100 km podczas jazdy po mieście. Są to pierwsze w tego typu radiowozy w województwie.

Proekologiczne auta zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Poza dofinansowaniem na zakup przeznaczono środki z budżetu Policji oraz starostw powiatowych i urzędów gmin, na terenie których wykorzystywane będą pojazdy.

Spośród 11 nowych aut, trzy trafiły do policjantów z Kielc. Kolejne trzy pojazdy wykorzystywać będą mundurowi z Komedy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. Dwa następne hybrydowe radiowozy zostały przekazane włoszczowskim funkcjonariuszom. Po jednym radiowozie odebrali mundurowi z Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska-Kamiennej oraz Starachowic.

Na podstawie www.swietokrzyska.policja.gov.pl

fot. KWP w Kielcach

partner merytoryczny

 

reklama