elektrownie fotowoltaiczne

Elektrownie fotowoltaiczne przedmiotem umowy o pełną obsługę techniczną

Firma Photon Energy poinformowała, że jej spółka zależna – Photon Energy Operations – podpisała umowę ze szwedzkim deweloperem odnawialnych źródeł energii – OX2. Umowa obejmuje pełną obsługę techniczną (usługi Operations & Maintenance) dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy zainstalowanej 100,19 MWp. Elektrownie fotowoltaiczne znajdują się w gminach Rutki i Góra w powiecie opolskim. Umowa została zawarta na wstępny okres dwóch lat.

Dwie elektrownie fotowoltaiczne objęte usługami Operations & Maintenance

– Jesteśmy dumni, że udało nam się zdobyć zaufanie firmy OX2, która jest wiodącym europejskim graczem w branży odnawialnych źródeł energii. Jest to dla nas zarówno poważne zobowiązanie, jak również świadectwo docenienia naszego podejścia do eksploatacji elektrowni fotowoltaicznych. Będąc niezależnym dostawcą usług technicznego utrzymania (Operations & Maintenance) instalacji PV, staramy się zapewniać naszym klientom najlepsze rozwiązania przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczeń dedykowanego zespołu technicznego. Czujemy się zobowiązani do zapewnienia, że elektrownie Rutki i Góra będą osiągały parametry czasu pracy i wydajność na najwyższym poziomie – powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy Group.

– Nasz dedykowany międzynarodowy zespół techniczny zajmujący się obszarem Operations & Maintenance na pięciu kluczowych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w połączeniu z 14-letnim doświadczeniem Photon Energy w branży PV zapewnia nam wyjątkową pozycję rynkową. Możemy dziś obsługiwać zarówno lokalnych graczy, jak również renomowanych międzynarodowych inwestorów, posiadających aktywa fotowoltaiczne na wielu rynkach. Nasza współpraca z OX2 to ważny krok w kierunku osiągnięcia celu, jakim jest wolumen 1 GWp mocy instalacji PV, dla których świadczymy usługi O&M na koniec 2024 r. Dodatkowo, w kontekście ciągłego wzrostu mocy zainstalowanej w Polsce oraz oczekiwanego przyspieszenia rozwoju branży w Rumunii i Czechach widzimy znaczny potencjał rozwoju w kolejnych latach – dodał Georg Hotar.

Osiągniecie na konkurencyjnym polskim rynku PV

Firma podkreśla, że umowa z OX2 jest dużym osiągnieciem na konkurencyjnym polskim rynku PV. Ma się ona wpisywać w cel spółki. Jest nim osiągnięcie na koniec 2024 r. wolumenu instalacji, dla których świadczone są usługi O&M na poziomie do 1 GWp.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Reklama

Partner Portalu

Reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny