farmy fotowoltaicznej

Będzie realizacja kolejnej farmy fotowoltaicznej w Łodzi

Nawet 13 ha może mieć powierzchnia farmy fotowoltaicznej, która powstanie na terenach miejskich w Łodzi. Znajdzie się ona na terenie Portu Lotniczego im. W. Reymonta. Będzie ona powstawać w kilku etapach, ale już po zakończeniu pierwszego z nich może zaspokoić ok. 20% zapotrzebowania na energię elektryczną lotniska.

Kolejny projekt farmy fotowoltaicznej na 13 ha

To – jak zaznaczył Urząd Miasta Łodzi (UM) – kolejny projekt farmy fotowoltaicznej na terenie Łodzi. Miasto kończy właśnie dokumentację na farmę w okolicy ulicy Brzezińskiej – dodał magistrat.

Duże pole paneli fotowoltaicznych ma powstać na terenie lotniska, o kształcie trójkąta, od strony obwodnicy Łodzi. Planowana powierzchnia farmy to 10-13 ha. Elektrownia powstanie w dwóch lub trzech etapach – podał magistrat. Jednocześnie miejscy urzędnicy wskazali, że już po zakończeniu pierwszego panele mają częściowo uniezależnić łódzkie lotnisko od zewnętrznych dostawców energii.

Moc instalacji farmy planowana jest na 10 MW, a już elektrownia o mocy 2 MW jest w stanie w pełni obsłużyć łódzki terminal. Pozostała energia pozwoli zasilić inne obiekty, być może pobliską sortownię odpadów, ale również inne miejsca w mieście.

Farmy fotowoltaiczne na lotniskach nie są nowym rozwiązaniem, podobne projekty można już znaleźć w Düsseldorfie, Rotterdamie czy Bruggi – wskazał UM.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. źródło zdjęć: www.lodz.pl

Partner Portalu

Partner Portalu