farm wiatrowych

Odkupią energię z sześciu farm wiatrowych

Firma Axpo Polska (AP) poinformowała, że podpisała kontrakt PPA na odbiór energii z sześciu farm wiatrowych w Polsce. Elektrownie należą do firmy DIF Capital Partners (DIF CP). Łączna moc zainstalowana farm wynosi 171 MW, a ich roczna produkcja zielonej energii szacowana jest na ok. 500 GWh. Podpisana umowa przewiduje rozliczenie na rynku spot, zakup gwarancji pochodzenia oraz świadczenie usług bilansowania – podała firma.

Umowa na odbiór energii z farm wiatrowych DIF Capital Partners

W ramach współpracy nawiązanej z DIF CP, firmą zarządzającą funduszami infrastrukturalnymi, Axpo odbierze energię ze wszystkich farm wiatrowych wspomnianej firmy w Polsce. Umowa przewiduje rozliczenie na rynku spot, zakup gwarancji pochodzenia oraz świadczenie usług bilansowania. Negocjacje pomiędzy podmiotami wspierał ze strony Axpo Konrad Kosicki, partner kierujący praktyką energetyki i zasobów naturalnych w warszawskim biurze Greenberg Traurig.

– Polska może pochwalić się znaczącym potencjałem w zakresie lądowej energetyki wiatrowej. Dlatego cieszy nas pojawienie się kolejnego inwestora, który jest zainteresowany rozwijaniem działalności w tym zakresie na polskim rynku. Doceniam, że DIF Capital Partners zdecydowali się zaufać naszej wiedzy i międzynarodowemu doświadczeniu – podkreślił Mateusz Marczewski, dyrektor ds. klientów instytucjonalnych w AP.

Nowo podpisany kontrakt obejmuje sześć farm wiatrowych zlokalizowanych w województwach kujawsko-pomorskim, podlaskim i wielkopolskim – dodało AP.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu