farm fotowoltaicznych

Współpraca przy realizacji farm fotowoltaicznych

Columbus Energy poinformował o rozpoczęciu współpracy z EDP Energia Polska. Zawarte umowy umożliwią wspólną realizację farm fotowoltaicznych. Łączna ich moc ma wynieść ok. 61 MW.

Ile wynosi wartość omawianych farm fotowoltaicznych?

Columbus Energy zawarło współpracę z EDP Energia Polska sp. z o.o. Współpraca ta dotyczy prac budowlanych przy realizacji farm fotowoltaicznych. Farmy należą do Columbus Energy.

Zawarcie współpracy z takim gigantem światowego rynku energetycznego jak EDP Group jest dla nas wielkim wyróżnieniem. Będziemy pracować z profesjonalistami rynku farm fotowoltaicznych, co niewątpliwie przełoży się na najwyższą jakość realizowanych projektów, a w efekcie na ich wartość rynkową. Dzięki tej transakcji Columbus znacząco zmieni też status projektów w swoim portfolio – po zrealizowaniu wspomnianych projektów, na koniec 2025 r. będziemy posiadali ok. 100 MW wybudowanych i działających farm – powiedział Dariusz Kowalczyk-Tomerski, wiceprezes Columbus Energy S.A.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem, prace powinny zakończyć się do drugiego kwartału 2025 r. Jak przekazał zarząd Columbus Energy, po wybudowaniu i uruchomieniu tych projektów, zamierza on je sprzedać, bądź zmienić ich finansowanie na project finance. Po wybudowaniu i elektryfikacji wartość farm wyniesie ok. 250 mln zł.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu