Energooszczędne oświetlenie w Legnicy

Energooszczędne oświetlenie w Legnicy. Ogłoszono przetarg

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy ogłosił przetarg na budowę nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia w technologii LED na ul. Kertyńskiego (od ul. Myrka do ul. Gumińskiego). Termin składania ofert na energooszczędne oświetlenie w Legnicy upłynie 10 września br. – informuje Urząd Miasta Legnica (UM).

Energooszczędne oświetlenie w Legnicy – przetarg na montaż kompletnych latarni

Jak wskazuje legnicki magistrat, zakres zadania obejmuje montaż kompletnych latarni (słupy aluminiowe, wysięgniki wraz z kompletnymi oprawami ze źródłami światła w technologii LED) oraz budowę półkilometrowej linii kablowej. – Tę inwestycję realizujemy w ramach wieloletniego programu instalowania nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia w mieście – mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy.

Legnicki magistrat zaznacza przy tym, że tamtejszy Zarząd Dróg Miejskich niedawno rozstrzygnął przetarg na budowę oświetlenia w tej samej technologii na ul. Spokojnej. Wygrała legnicka firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę z ceną nieco ponad 206 tys. zł i wygrała przetarg na montaż kompletnych latarń.

Urzędnicy miejscy przypominają przy okazji, że w mieście nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED-owe zainstalowano już m.in. na ul. Nadbrzeżnej, Złotoryjskiej, Obwodnicy Śródmiejskiej, alei Orła Białego, na Tarninowie, w Rynku i okolicznych ulicach.

Magistrat podkreśla też, że oświetlenie w technologii LED jest także jednym z istotnych elementów w walce z emisją dwutlenku węgla do atmosfery.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Legnicy

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama