Energia ze słońca

Energia ze słońca w Makowie Podhalańskim

207 paneli słonecznych zostało zamontowanych w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM).

Na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych w Zakładzie Opieki Długoterminowej samorząd województwa przekazał ponad 800 tys. zł.

W ramach projektu w placówce zainstalowano 207 paneli słonecznych. Mają one w całości zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne Zakładu Opieki. Dofinansowanie pozwoliło także na przeprowadzenie kompleksowych robót budowlano-konstrukcyjnych, przebudowę drogi i parkingu znajdujących się na terenie ośrodka oraz zagospodarowanie terenu wokół niego.

Energia ze słońca – 207 paneli fotowoltaicznych

Urząd marszałkowski dodaje, że nadwyżka energii generowanej przez moduły fotowoltaiczne będzie oddawana do do zakładu energetycznego.
– Inwestowanie w odnawialne źródła energii, eliminacja starych kotłów i zastąpienie ich nowoczesnymi piecami, nieemitującymi do atmosfery szkodliwych pyłów oraz termomodernizacja setek tysięcy budynków w całej Małopolsce – to tylko niektóre z projektów ekologicznych, które realizujemy, by poprawić jakość środowiska w naszym regionie. Zależy nam przede wszystkim na zdrowiu Małopolan i podniesieniu jakości życia zarówno mieszkańców miast i jak i wsi – przekonuje Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Na podstawie www.malopolska.pl

fot. UMWM

reklama