elektryki dla Kutna

Elektryki dla Kutna

3 czerwca w Urzędzie Miasta Kutna przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach oraz Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Miasta podpisali umowę na dostawę sześciu elektrycznych autobusów Solaris Urbino 12 electric.

Elektryki dla Kutna – umowa podpisana

Kontrakt o wartości blisko 14 mln zł brutto zrealizowany zostanie w dwóch transzach. W pierwszej transzy, trzy sztuki bezemisyjnych autobusów trafią do Kutna w marcu 2020 r. druga transza, obejmująca pozostałe trzy autobusy ma dotrzeć do miasta w sierpniu 2020 r.

Kutno zamówiło u polskiego producenta sześć bezemisyjnych autobusów elektrycznych. Do ich napędu posłuży centralny silnik trakcyjny o mocy 160 kW. Energia niezbędna do jego napędzania gromadzona będzie przez zestaw baterii typu Solaris High Power o pojemności 116 kWh. Pojazdy zostaną przystosowane zarówno do ładowania zajezdniowego poprzez złącze plug-in, jak i do szybkiego ładowania w standardzie OppCharge – poprzez pantograf opuszczany ze stacji ładującej na zamontowane na dachu pojazdu szyny kontaktowe.

Zamówione przez MZK Kutno pojazdy zostaną wyposażone w szereg elementów wpływających na poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa pasażerów. Wśród nich wymienić można np. energooszczędne oświetlenie w technologii LED.

Dzięki podpisanej umowie, Kutno zostało 19 miastem w Polsce, do którego trafią elektryczne autobusy z Bolechowa pod Poznaniem. W całej Europie są już 62 miasta, które zamówiły elektroautobusy tego producenta. Łączny dystans pokonany do tej pory przez bezemisyjne pojazdy wyprodukowane przez podpoznańskiego producenta przekroczył już 14 mln km.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Solaris Bus & Coach

fot. Solaris Bus & Coach

reklama

 

reklama