Elektryczny i wielofunkcyjny

Elektryczny i wielofunkcyjny – nowy nabytek łódzkiego MOSiR-u

Jest elektryczny i wielofunkcyjny, a w dodatku wyprodukowany przez polską firmę. Może działać jako pług, zamiatarka, posypywarka, a dzięki zbiornikowi na wodę z pompą może też podlewać zieleń. Ma zabudowane burty – może być wykorzystywany jako mini ciężarówka o maksymalnej nośności 2 ton – wskazał Urząd Miasta Łodzi (UM) informując o zakupie dokonanym na rzecz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi (MOSiR-u).

Elektryczny i wielofunkcyjny będzie wykorzystany m.in. do utrzymania terenów zieleni

Jak wskazuje UM, EWTW 2.02 (takim symbolem oznaczony jest „elektryk”) jest pojazdem wolnobieżnym, co oznacza, że po drogach może poruszać się bez konieczności rejestracji. Zasilany jest baterią polskiej firmy, o pojemności 220Ah i mocy 10kW 80V z funkcją odzyskiwania energii. Na jednym naładowaniu baterii może przejechać ok. 100 km. Pojazd można ładować w zwykłym gniazdku 230 wolt.

W opini łódzkich urzędników elektryczny i wielofunkcyjny Bartesko EWTW 2.02 idealnie nadaje się do utrzymania parków, skwerów i innych obiektów rekreacyjnych, posiada dodatkowe oświetlenie – światło ostrzegawcze i sygnał dźwiękowy cofania – zwiększa to bezpieczeństwo poruszania się pojazdem i pieszych – podkreśla UM.

Elektryczny i wielofunkcyjny – pierwszyt taki pojazd w zasobach MOSiR-u

To pierwszy tego typu pojazd w zasobach MOSiR-u w Łodzi. Jak podkreśla magistrat, jego wykorzystanie ułatwi dbanie o tereny zielone na „Młynku”, bez zanieczyszczania powietrza spalinami.

Pojazd Bartesko EWTW 2.02. został kupiony dzięki głosom mieszkańców w Łódzkim Budżecie Obywatelskim 2020/2021 na projekt nr G038CD. Koszt realizacji projektu wyniósł 190 650 zł.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. MOSiR Łódź

Partner Portalu

Partner Portalu