elektrycznego autobusu

W Jarosławiu odbyło się przekazanie elektrycznego autobusu

We wtorek 30 kwietnia br. odbyło się oficjalne przekazanie elektrycznego autobusu Autosan Sancity 10LFE Miastu Jarosław. To – jak wskazał producent pojazdu – kolejne podkarpackie miasto, które będzie miało w swoim taborze miejskie autobusy marki Autosan. Dostawa jest wynikiem wygranego przez Hutę Stalowa Wola (HSW) Oddział Autosan przetargu. Zakup autobusu został zrealizowany w ramach projektu „JarosLove – z miłości do ludzi”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021 oraz budżetu Państwa.

Wyposażenie elektrycznego autobusu przekazanego miastu

Sancity 10LFE jest pierwszym autobusem elektrycznym w jarosławskiej komunikacji miejskiej – zaznaczył producent autobusu. Pojazd jest wyposażony w silnik VOITH o mocy 250 kW oraz baterie BMZ o łącznej pojemności 362 kWh. Na jednym ładowaniu może pokonać trasę blisko 400 km. Autobus przewozić może łącznie 71 pasażerów, w tym 24 na miejscach siedzących. Zgodnie z wymaganiami zamawiającego zostały w nim zamontowane urządzenia zapewniające bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Są to m.in.: klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej i kabiny kierowcy, system przyklęku ECAS, rampa dla wózka inwalidzkiego i światła włączane automatycznie – czujnik zmierzchu. Do tego dochodzą systemy: informacji pasażerskiej, monitoringu oraz detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika.

Zeroemisyjny Sancity 10LFE na życzenie zamawiającego pomalowany został na kolor zielony, który sam z siebie kojarzy się z ekologią.

– Jesteśmy dumni, że jako lokalne przedsiębiorstwo HSW S.A. Oddział Autosan w Sanoku dostarcza podkarpackim miastom nowoczesne, komfortowe i przyjazne środowisku autobusy marki Autosan – powiedział Maciej Borecki, dyrektor HSW Oddział Autosan w Sanoku.

Na podstawie autosan.pl

fot. HSW Oddział Autosan

Partner Portalu

Partner Portalu