Elektryczne radiowozy dla świętokrzyskich policjantów

Elektryczne radiowozy dla świętokrzyskich policjantów

Flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach (KWP) zasiliły cztery przyjazne środowisku elektryczne radiowozy. Są to pierwsze tego typu pojazdy, które będą służyły społeczeństwu w świętokrzyskim garnizonie. Jak zaznacza KWP, zakup „elektryków” dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach (WFOŚiGW), który wspiera rozwój elektromobilności.

Elektryczne radiowozy dla świętokrzyskich policjantów – 100 km za 10 zł

Cztery nowe radiowozy elektryczne to pojazdy marki Nissan Leaf II. Będą one wykorzystywane w służbie patrolowej przez policjantów pionu prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, a także komend powiatowych w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Starachowicach. Świętokrzyscy policjanci podkreślają, że proekologiczne radiowozy posiadają wyłącznie napęd elektryczny, a 150 konny silnik pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km w 7,5 sekundy i rozwinięcie maksymalnej prędkości do ponad 140 km/h. Jak zaznacza KWP, samochody przy pełnym naładowaniu baterii mogą przejechać blisko 300 km.

W każdej z jednostek, która została wyposażona w „elektryka” zamontowano stację trójfazowego ładowania. Umożliwiają one częściowe naładowanie aut w dwie godziny. Natomiast naładowanie do pełna trwa ok. siedmiu godzin. Możliwe jest także, w awaryjnych sytuacjach, naładowanie samochodów ze zwykłego gniazdka. Jak podaje KWP, koszt przejazdu 100 km szacowany jest na ok. 10 zł.

Zakup czterech elektrycznych radiowozów oraz montaż trzech stacji szybkiego ładowania współfinansował WFOŚiGW.

Na podstawie informacji nadesłanej przez KWP w Kielcach

fot. KWP w Kielcach

reklama

reklama

 

partner merytoryczny