Elektryczne i przegubowe

Elektryczne i przegubowe. Pierwsze Solarisy w Łodzi

Pierwsze elektryczne i przegubowe autobusy marki Solaris pojawiły się w Łodzi. Jak wskazał Urząd Miasta Łodzi (UM), za kilka tygodni pojazdy wyjadą na trasy.

Do Łodzi dostarczono pierwsze trzy z ośmiu zamówionych proekologicznych autobusów. Czeka je teraz seria testów oraz odbiory techniczne. W grudniu autobusy wyjadą na łódzkie trasy. Do końca listopada producent zadeklarował dostarczenie kolejnych pojazdów. Tym samym łódzka flota elektrobusów zwiększy się do 25 sztuk – podał magistrat.

Jakie są elektryczne i przegubowe autobusy dostarczone do Łodzi?

bezemisyjne Urbino 18 electric – czyli autobusy elektryczne i przegubowe, są w 100% niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację i monitoring. Będą one kompatybilne z ładowarkami działającymi już na pętlach oraz w zajezdni.

Elektrobusy będą zasilane bateriami High Energy o łącznej pojemności nominalnej ponad 400 kWh. Magazyny energii będą mogły być ładowane poprzez wtyczkę plug-in, umieszczoną w przedniej masce autobusu. Ich ładowanie będzie można też realizować przy pomocy odwróconego pantografu, opuszczanego z ładowarki do specjalnych szyn zamontowanych na dachu pojazdu. Każdy autobus pomieści co najmniej 110 osób, z czego 35 na miejscach siedzących. W autobusach znajdą się także liczne udogodnienia, m.in. system informacji pasażerskiej z funkcją autoadaptacji. Pozwala on na przystosowanie poziomu głośności emitowanych komunikatów wygłaszanych wewnątrz pojazdu do głośności tła. W autobusach będzie również klimatyzacja.

Oprócz samych pojazdów zamontowane zostaną również ładowarki do wolnego ładowania. Wartość inwestycji to blisko 32 mln zł – podał UM.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. źródło www.lodz.pl

Partner Portalu

Partner Portalu