Elektryczne autobusy w Hamburgu

Elektryczne autobusy w Hamburgu

Firma Solaris Bus & Coach poinformowała, że nowe autobusy elektryczne jej produkcji wyjechały w miniony poniedziałek na ulice Hamburga.

Pojazdy modelu Solaris Urbino 12 będą wspomagać wysiłki miasta na rzecz rozwoju bezemisyjnego transportu publicznego.

Elektryczne autobusy Solarisa na ulicach Hamburga

Dwa pojazdy z dziesięciu zamówionych kursują już w regularnym ruchu pasażerskim. Wraz z autobusami dostarczanymi w poprzednich latach, flota elektrycznych Solarisów w barwach firmy HOCHBAHN do końca bieżącego roku wzrośnie do 15 pojazdów.

Wraz z nowymi pojazdami konsekwentnie dążymy do przejścia na całkowicie bezemisyjną flotę autobusową. To chroni nasze środowisko, zapewnia lepszą jakość powietrza i wyznacza nowe standardy mobilności w mieście – podkreśla Claudia Güsken, członek Zarządu HOCHBAHN ds. operacyjnych i HR.

Dziesięć elektrycznych Urbino 12 electric zostało zamówionych przez HOCHBAHN w ubiegłym roku.

Bardzo się cieszę, że dzięki naszym autobusom elektrycznym sukcesywnie zmierzamy do mobilności przyjaznej dla środowiska i bezemisyjnemu transportowi publicznemu. Elektryczne autobusy zapewniają czystsze powietrze i mniej hałasu – to podwójna korzyść dla każdego mieszkańca – mówi Javier Calleja, prezes Zarządu Solarisa.

Autobusy ładowane za pomocą wtyczki podczas pobytu w zajezdni mają gwarantowany zasięg 150 km. Energia magazynowana jest w bateriach Solaris High Energy o mocy 240 kWh. Baterie zasilane są także poprzez rekuperację. Podczas hamowania dwa silniki elektryczne zamontowane przy osi napędowej zamieniają energię kinetyczną pojazdu z powrotem w energię elektryczną. Trzydrzwiowy elektryczny Urbino 12 zabierze na pokład 70 pasażerów, z czego 25 na miejscach siedzących.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Solaris Bus & Coach

fot. HOCHBAHN

partner merytoryczny

 

reklama