dwa elektryczne autobusy

Dwa elektryczne autobusy trafią do Szczytna

Szczytno zamówiło dwa elektryczne autobusy marki Yutong. Umowę na ich dostawę podpisali burmistrz Miasta Szczytno i prezes Zarządu Busnex Poland.

Elektryczne autobusy i ich wyposażenie

Szczytno to szósty samorząd z regionu Warmi i Mazur, który wybrał markę Yutong do obsługi komunikacji miejskiej. Utworzą ją dwa elektrobusy – powiedział Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Kontrakt obejmie dostawę autobusów, jak i infrastruktury do ich ładowania w postaci mobilnej ładowarki. Yutong E9 wykorzystywany jest w transporcie publicznym miast Lidzbark Warmiński, Ostrowiec Świętokrzyski oraz Giżycko. Autobusy dostosowano do przewozu osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności. Wyposażono je m.in. w automatyczną klimatyzację i system monitoringu. Autobusy elektryczne dysponują bezkobaltowymi bateriami o wysokiej sprawności. W połączeniu z systemem odzyskiwania energii pozwalają pokonać na jednym ładowaniu 350 kilometrów. Pojazdy posiadają również najnowsze technologie zapewniające bezpieczeństwo baterii, ich 24-godzinny monitoring i wielostopniową ochronę.

Zakup autobusów wraz z infrastrukturą do ich ładowania realizowany jest przez Szczytno dzięki dofinansowaniu przyznanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Zielony Transport Publiczny”. Termin realizacji kontraktu przez Busnex Poland to 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Busnex Poland

Partner Portalu

Partner Portalu