własne instalacje fotowoltaiczne

„Ekologicznie w przyszłość”, czyli przejście na własne instalacje fotowoltaiczne

Do tej pory na własne instalacje fotowoltaiczne zdecydowało się ponad 62 tys. klientów PGE Obrót – firmy wchodzącej w skład Grupy PGE. W związku z ciągle rosnącą popularnością tego rozwiązania, spółka poinformowała, że wprowadza kolejną edycję oferty „Ekologicznie w przyszłość”, połączoną z ogólnopolskim programem „Mój prąd”.

Jak zaznacza PGE, propozycja kierowana jest do mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy są zainteresowani montażem paneli fotowoltaicznych i planują taką inwestycję. W ramach oferty klienci otrzymują kompleksowy pakiet usług, jakim jest doradztwo, sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych oraz możliwość skorzystania ze specjalnej oferty rozliczania energii z PGE Obrót.

Przejście na własne instalacje fotowoltaiczne. Jak to wygląda w praktyce?

Spółka energetyczna tłumaczy, że proces montażu instalacji odbywa się we współpracy z partnerami zewnętrznymi, którymi są sprawdzone i doświadczone firmy zajmujące się całościową obsługą takich inwestycji. W pierwszej kolejności wykonywany jest audyt techniczny pozwalający na optymalne dopasowanie instalacji do potrzeb konkretnego klienta. Montażem zestawu fotowoltaicznego i uruchomieniem systemu zajmują się wykwalifikowani monterzy, a klienci mogą liczyć również na pomoc w realizacji formalności wraz z możliwością doradztwa i wsparcia w zakresie dostępnych form finansowania inwestycji.

PGE Obrót, jako odpowiedzialny sprzedawca, promujący odnawialne źródła energii, zachęca swoich klientów do ekologicznych rozwiązań i premiuje przedsięwzięcia prosumenckie. Stąd całościowa pomoc przy takich inwestycjach, obejmująca również wsparcie w zakresie dostępnych możliwości dofinansowania – mówi Robert Choma, prezes Zarządu PGE Obrót.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna i jak najlepiej z niej korzystać?

Podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci elektrycznej budynku pozwala bezpośrednio wykorzystać produkowaną energię na potrzeby sprzętów elektrycznych znajdujących się w budynku. W sytuacji niewystarczającej produkcji, energia jest pobierana z sieci, natomiast jej nadwyżki są do sieci oddawane. Dla prosumenta najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zużywanie jak największej ilości energii wtedy, gdy jest ona na bieżąco produkowana, czyli bezpośrednio w ciągu dnia. Wtedy właśnie powinno się planować pracę zmywarki, pralki, suszarki, pompy ciepła, klimatyzatora, itp. – podpowiada PGE.

Energia, która nie zostanie zużyta przez gospodarstwo domowe na bieżąco, jest oddawana do sieci elektroenergetycznej i tam jest magazynowana. Wieczorem lub nocą, kiedy mieszkańcy gospodarstwa domowego korzystają z energii elektrycznej, ale ich instalacja fotowoltaiczna na dachu jej nie produkuje, pobierają za darmo z sieci tę energię, która była oddana w ciągu dnia – dodaje przedsiębiorstwo energetyczne.

Spółka dodaje, że jej oferta pn. „Ekologicznie w przyszłość”, umożliwiająca przejście na własne instalacje fotowoltaiczne obowiązuje do 30 czerwca 2020 r., jednak już przygotowana została kolejna edycja, z której będzie można skorzystać do końca 2020 r.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama