Dziewięć elektrycznych radiowozów

Dziewięć elektrycznych radiowozów dla świętokrzyskiej policji

Dziewięć elektrycznych radiowozów zostało przekazanych do użytku świętokrzyskim policjantom – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach (KWP).

Dziewięć elektrycznych radiowozów o zasięgu 450 km

Jak zaznacza KWP, wszystkie nowe radiowozy posiadają napęd elektryczny, a łączna wartość zakupu wynosi ponad 1,5 mln zł z czego 612 tys. zł pozyskano, jako współfinansowanie, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach (WFOŚiGW).

Dziewięć elektrycznych radiowozów

Świętokrzyscy policjanci podkreślają, że dziewięć elektrycznych radiowozów wyróżnia nowoczesny design i właśnie w pełni elektryczny napęd. Jednocześnie KWP przypomniała, że od pewnego czasu „elektryki” służą już policjantom w wybranych jednostkach – są to Nissany Leaf. Dziewięć radiowozów elektrycznych, które zostały przekazane policjantom, to samochody marki KIA Niro – zupełnie nowy pojazd, który zagości w roli radiowozu świętokrzyskiej Policji. Moc na poziomie 204 koni mechanicznych, zasięg wynoszący 450 km i wyposażenie mają sprawiać, że samochody te są niezwykle sprawnym środkiem transportu, szczególnie w ruchu miejskim. Na ich pokładach znajdują się nowoczesne systemy bezpieczeństwa i kamery wspomagające parkowanie. Pojazdy zapewniają wysoki poziom komfortu – zaznacza KWP.

Nowe „elektryki” trafią do komend powiatowych w Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Końskich, Sandomierzu, Skarżysku i Włoszczowej, a także do komend miejskiej i wojewódzkiej w Kielcach.

Nie tylko dziewięć elektrycznych radiowozów

Łączna wartość zakupu to niespełna 1,55 mln zł, a wielkość współfinansowania udzielonego przez WFOŚiGW w Kielcach stanowi 612 tys. zł. Świętokrzyska Policja dodaje, że wraz z pojazdami zakupione zostały stacje ładowania samochodów elektrycznych o wartości nieco powyżej 34 tys. zł, przy czym 18 tys. zł pochodzi ze wspomnianego dofinansowania.

stacje ładowania samochodów

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 3 x KWP w Kielcach