Dwa radiowozy elektryczne

Dwa radiowozy elektryczne dla lubelskiej policji

Ekonomiczne i przyjazne środowisku takie mają być pierwsze w lubelskim garnizonie policji dwa radiowozy elektryczne, które zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dwa radiowozy elektryczne z dofinansowaniem WFOŚiGW w Lublinie

Jak można przeczytać na stronie internetowej policja.pl, zakup samochodów dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie (WFOŚiGW). Według przedstawionych informacji, już wkrótce oznakowane radiowozy zostaną przekazane funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły właśnie przyjazne środowisku elektryczne radiowozy. Są to dwa oznakowane pojazdy marki Kia e-Niro, pierwsze tego typu radiowozy w lubelskim garnizonie.

Samochody wyposażone są w 205 konny silnik, który pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do ponad 160 km/h. Pełne naładowanie akumulatora pozwala z kolei na przebycie do 450 km w trybie mieszanym. Nowe radiowozy wyposażone są m.in. w kamerę cofania oraz czujniki parkowania, nawigację i automatyczną klimatyzację. Wyposażenie stanowią także wallboxy, czyli stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Dwa radiowozy elektryczne – ciche i proekologiczne

Jak podkreśla policja, istotną zaletą takich pojazdów jest ich proekologiczna praca, gdyż nie emitują one spalin do środowiska. Ponadto auto tego typu pracuje dużo ciszej niż wyposażone w silnik spalinowy.

Policja zapowiada, że jeszcze w tym roku, dzięki współpracy z WFOŚiGW ma zostać sfinalizowany zakup dwóch kolejnych radiowozów tym razem będą to samochody hybrydowe.

Wkrótce nowe radiowozy trafią do policjantów z I Komisariatu Policji, Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na podstawie policja.pl

fot. policja.pl

reklama

reklama

 

reklama