Dwa autobusy elektryczne

Dwa autobusy elektryczne i bezemisyjna komunikacja miejska w Ciechocinku

Ciechocinek uruchamia bezemisyjną komunikację miejską – poinformowała firma Solaris Bus & Coach i dodała, że dostarczy do miasta dwa autobusy elektryczne wraz z ładowarką dwugniazdową.

Ciechocinek zyska dwa autobusy elektryczne, a tym samym komunikację miejską

Popularny polski kurort uzdrowiskowy zyska komunikację miejską – i to od razu bezemisyjną! – podkreśla producent autobusów. Projekt Urzędu Miejskiego w Ciechocinku obejmuje inwestycję w dwa autobusy elektryczne Urbino 9 LE electric. Razem z pojazdami Solaris dostarczy również stację ładowania. Komunikacja publiczna w Ciechocinku planowana jest na dwóch liniach. Oferta będzie skierowana nie tylko do mieszkańców, ale także do turystów, w tym kuracjuszy tego słynącego z tężni solankowych miasta.

Zaoferowane w Ciechocinku dwa autobusy elektryczne o długości 9 m zostaną wyposażone w elektryczny silnik centralny. Układ napędowy zasili energia pochodząca z zestawu baterii Solaris High Energy. To – jak tłumaczy producent autobusów – akumulatory o wysokiej gęstości energii. Charakteryzują się większą pojemnością, dzięki czemu zapewniają ciągłość i elastyczność w realizacji zadań przewozowych. Dzięki e-busom, które zostaną dostarczone do Ciechocinka, mieszkańcy kurortu będą podróżować w bardzo komfortowych warunkach. Urbino 9 LE electric będą wyposażone w system informacji pasażerskiej, klimatyzację oraz gniazda USB. Mimo niewielkich gabarytów, autobus przewiezie każdorazowo co najmniej 50 pasażerów.

Dwa autobusy elektryczne – model zaprezentowany we wrześniu 2021 r.

Urbino 9 LE electric to najnowsza pozycja w portfolio producenta, zaprezentowana oficjalnie we wrześniu 2021 r., która – jak zaznacza spółka – spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony przewoźników. W najbliższych miesiącach zrealizowane zostaną pierwsze dostawy tego modelu do klientów w Zawierciu, Cieszynie, Żyrardowie i Bielsku Białej. Najnowszy elektryczny Solaris pojawi się również na ulicach miast we Włoszech i Austrii.

Na podstawie www.solarisbus.com

fot. Solaris Bus & Coach

Partner Portalu

reklama

 

partner merytoryczny