Kocioł na biomasę

Dostarczą kocioł na biomasę

Spółka PBS Brno należąca do PBS GROUP, czeskiej grupy przemysłowej specjalizującej się w rozwiązaniach dla energetyki, podpisała kontrakt na dostawę kotła na biomasę dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (MPEC) w Olsztynie.

Wartość umowy opiewa na ponad 100 mln koron czeskich. To pierwszy projekt PBS GROUP realizowany na polskim rynku.

Kocioł na biomasę dla olsztyńskiego MPEC-u

– PBS GROUP jest firmą z branży przemysłowej z ponad 200-letnią tradycją zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Nawiązanie współpracy z nowym partnerem biznesowym w Polsce to potwierdzenie, że obecna strategia handlowa Spółki działa i przynosi wymierne korzyści naszym klientom – mówi Michal Wdowczyn, dyrektor wykonawczy PBS GROUP.

Kontrakt obejmuje dostawę do MPEC kotła grzewczego o mocy 25 MWt, spalającego biomasę w postaci leśnej zrębki drzewnej o wartości opałowej 8-12 MJ/kg oraz transport paliwa. Kocioł wyposażony jest w system zmniejszania objętości NOx w gazach wylotowych (poniżej 300 mg/Nm3) i opiera się na metodzie SNCR (Selective Non-Catalytic Reduction). W ramach współpracy, spółka PBS Brno będzie także odpowiadać za przeprowadzenie prac inżynieryjnych i nadzorowanie montażu. Uruchomienie kotła zaplanowano na maj 2019 r.

– Kontrakt na dostawę ekologicznego kotła na biomasę jest dobrym przykładem realizacji naszej strategii, która zakłada m.in. ograniczanie negatywnego wpływu przemysłu energetycznego na środowisko naturalne. Liczmy, że realizacja pierwszego projektu PBS GROUP w Polsce to zapowiedź przyszłych, obiecujących wyzwań na tym perspektywicznym rynku – mówi Michal Wdowczyn.

W ramach zawartej umowy PBS Brno będzie podwykonawcą głównego kontrahenta, spółki Energomontaż Zachód Wrocław. – Wierzymy, że ten kontrakt jest pierwszym z serii projektów, które w przyszłości możemy wspólnie realizować zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. To przykład dobrej współpracy między producentem, dostawcą technologii i przedsiębiorstwem montażowym, jakim jest nasza firma – mówi Artur Mazurek, wiceprezes Zarządu Energomontaż Zachód Wrocław.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. pixabay.com

reklama