Dofinansowanie zakupu dwóch autobusów

Dofinansowanie zakupu dwóch autobusów o napędzie hybrydowym

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego (UM) poinformował, że zawarta została umowa na dofinansowanie zakupu dwóch autobusów o napędzie hybrydowym. Podpisali ją Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego z Romanem Maksymiakiem, prezesem Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim (MZK). Magistrat dodaje, że obecnie po Gorzowie jeździ sześć autobusów hybrydowych.

Od kilku lat intensywnie zmieniamy tabor MZK. Największa zmiana dotyczy oczywiście tramwajów, niemniej systematycznie do ruchu wprowadzany coraz nowocześniejsze autobusy – podkreślił Jacek Wójcicki, prezydent miasta, nie kryjąc swojego zadowolenia. – Zależy nam na tym, by gorzowscy pasażerowie podróżowali w coraz lepszych warunkach, licząc jednocześnie, że część mieszkańców docelowo zrezygnuje z samochodów, właśnie na rzecz komunikacji autobusowej – dodał.

Dofinansowanie zakupu dwóch autobusów o napędzie hybrydowym dla Gorzowa Wlkp.

Gorzowski UM zaznacza, że proekologiczna komunikacja zbiorowa to również jeden z priorytetów działań zarządu województwa lubuskiego, zwłaszcza w zakresie możliwości wsparcia finansowego. – Staramy się, aby nasz region był jednym z liderów w zakresie ochrony środowiska. Jednym z elementów dbałości o czyste powietrze jest niskoemisyjny transport. W Zielonej Górze już funkcjonuje ekologiczny tabor autobusowy, zakupiony ze środków unijnych. Gorzów w pierwszej kolejności postawił na tramwaje. Teraz czas na modernizację taboru autobusowego – powiedział Marcin Jabłoński.

Zarząd województwa lubuskiego przyznał MZK w Gorzowie Wielkopolskim 1,5 mln zł na zakup dwóch klimatyzowanych autobusów niskopodłogowych z napędem hybrydowym. Będą one wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i mają spełniać wymagania normy EURO6d. Pojemność planowanego taboru pasażerskiego to 170 osób, a wartość projektu to 2,6 mln zł (unijne dofinansowanie wynosi 1,5 mln zł). Dofinansowane pochodzi z funduszy unijnych i zostanie udzielone z Regionalnego programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Bartłomiej Nowosielski

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama