Do tej pory cztery projekty instalacji fotowoltaicznych

Działający na polskim rynku Enefit – spółka należąca do estońskiej grupy Eesti Energia – w ramach kontraktu z Powszechną Spółdzielnią Spożywców „Społem” (PSS), podjął się realizacji instalacji fotowoltaicznych w sześciu obiektach tej sieci oraz jej partnerów. W ramach inwestycji, PSS zyska realne oszczędności związane z ograniczeniem zakupów energii elektrycznej. Do tej pory w ramach podpisanych umów zrealizowano cztery projekty instalacji fotowoltaicznych, dla obiektów we Wrocławiu i Ostrzeszowie.

Zrealizowane projekty instalacji fotowoltaicznych to realne oszczędności

W obiektach „Społem” Spółdzielnia Hurtowo-Detaliczna „Tęcza” we Wrocławiu oraz „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Ostrzeszowie zainstalowano systemy fotowoltaiczne. Realizację inwestycji od momentu podpisania umowy do uruchomienia, udało się zamknąć w czasie krótszym niż 6 tygodni. Do tej pory, dwie spośród uruchomionych instalacji fotowoltaicznych pozwoliły zaoszczędzić na dostawach energii ponad 10 tys. zł i zredukować emisję CO2 do atmosfery o ponad 4,5 tony – wylicza firma.

Stale rosnące ceny energii elektrycznej, które obserwujemy od 2020 roku nie wyhamowują, a w 2022 roku planowane są jeszcze większe podwyżki. Ceny są historycznie wysokie i nic nie wskazuje na poprawę sytuacji rynkowej. Inwestycja w fotowoltaikę i odnawialne źródła energii to szansa dla naszych klientów na duże oszczędności na rachunkach za prąd. Na tym rozwiązaniu najwięcej zaoszczędzić mogą podmioty biznesowe i firmy, u których zużycie energii elektrycznej jest największe w ciągu dnia. Opłata mocowa zależy od ilości energii pobranej z sieci, zatem korzystając z fotowoltaiki sklepy mogą znacząco ograniczyć wydatki, które już dziś sięgają 76,20 zł za MWh, a od stycznia 2022 r. opłata mocowa będzie wynosić 102,60 zł/MWh – komentuje Przemysław Pidek, Head of Energy Services w Enefit.

Projekty instalacji fotowoltaicznych to bardziej proekologiczna działalność

Firma dostarcza rozwiązania energetyczne, stwarzając dla „Społem” możliwość prowadzenia działalności bardziej przyjaznej dla środowiska. W ramach współpracy realizowane są instalacje fotowoltaiczne o mocy zarówno do 50 kWp, jak i powyżej.

Powstające dla Społem instalacje fotowoltaiczne to inwestycja w bardziej ekologiczną przyszłość, ale także realne oszczędności. Rosnące ceny energii elektrycznej sprawiają, że zielona energia to najrozsądniejsze rozwiązanie, generujące największą redukcję kosztów. Podpisane umowy z PSS „Społem”, to znaczący krok dla Enefit, a realizacja tak ambitnego projektu stanowi dla nas emocjonujące wyzwanie. Dotychczasowa, dobra współpraca jest świadectwem naszego zaangażowania w projekt i jestem przekonany, że kolejne umowy przebiegną równie pomyślnie – komentuje Piotr Kubat, Sales Manager w Enefit, odpowiedzialny za koordynację projektów.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Enefit

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny