pojadą elektryczne autobusy

Do Bawarii pojadą autobusy elektryczne

Do Bawarii, do prywatnego przewoźnika autobusowego o nazwie Josef Ettenhuber, trafiają trzy Urbino 12 electric. Dzięki zamówieniu realizowanemu przez Solaris, klient ten będzie pierwszym prywatnym przewoźnikiem w Niemczech użytkującym autobusy elektryczne marki Solaris – podkreśla producent autobusów – firma Solaris Bus & Coach.

Do Bawarii pojadą autobusy elektryczne i z napędem diesla.

Współpraca z firmą Josef Ettenhuber GmbH jest dla nas bardzo ważna i często podajemy ją jako przykład wieloletniej kooperacji Solarisa z prywatnym przewoźnikiem. Cieszę się bardzo, że w Bawarii jeżdżą autobusy z naszym logo i jestem przekonany, że nowe pojazdy, które są przyjazne środowisku i posiadają liczne udogodnienia dla pasażerów, będą atrakcyjną alternatywą dla samochodów również w tym regionie Europy – powiedział Petros Spinaris, wiceprezes Zarządu Solaris Bus & Coach, odpowiedzialny za obszar sprzedaży, marketingu i after sales.

Wszystkie trzy zamówione pojazdy elektryczne będą wyposażone w baterie Solaris High Energy o pojemności 240 kWh, których ładowanie odbywać się będzie poprzez złącze plug-in. Ładowarkę będzie można podłączyć zarówno według standardu producenta do gniazda zamontowanego nad pierwszym, prawym nadkolem oraz – na specjalne życzenie niemieckiego przewoźnika – również po prawej stronie z tyłu pojazdu. Napęd autobusów zapewniony będzie dzięki osi elektrycznej ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi.

Solaris informuje także, że oprócz autobusów elektrycznych, firma Josef Ettenhuber powiększy swoją flotę również o kolejne Urbino 12 z silnikiem diesla. Tym razem będzie to 25 sztuk pojazdów, wyposażonych w silniki spełniające rygorystyczne europejskie normy Euro 6.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Solaris Bus & Coach

fot. Solaris Bus & Coach

 

reklama