fotowoltaiczna dla Łodzi

Farma fotowoltaiczna dla Łodzi – planowana inwestycja

35 hektarów – taką powierzchnię może zająć pierwsza miejska farma fotowoltaiczna dla Łodzi. Urząd Miasta Łodzi (UM) zwrócił uwagę, że ceny energii produkowanej w tradycyjny sposób rosną, dlatego dobrym rozwiązaniem mogą być odnawialne źródła energii. Niezwykle ważne jest również w tym przypadku zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko przyrodnicze. Przyszła farma może być zlokalizowana w obszarze ulic: Brzezińskiej, Olkulskiej i Listopadowej – wskazał magistrat.

Farma fotowoltaiczna dla Łodzi

Stawianie na proekologiczne technologie, zrównoważony rozwój i na rozwiązania pozwalające oszczędzić na wydatkach mieszkańców. Takie są główne powody planowanej inwestycji na Stokach. Farmy fotowoltaiczne produkujące w pełni czystą energię mogą częściowo uniezależnić samorząd od zewnętrznych dostawców – zaznaczył UM.

W teorii farma fotowoltaiczna o wielkości 35 hektarów zapewniłaby energię dla kilku tysięcy gospodarstw domowych rocznie. Przed rozpoczęciem inwestycji w danym miejscu trzeba jednak wykonać sporo analiz, w tym techniczno-ekonomicznych i formalno-prawnych, żeby sprawdzić opłacalność przedsięwzięcia. Wydatek musi się przecież zwrócić, i to najlepiej jak najszybciej. Oprócz tego eksperci sprawdzą, jak korzystny dla fotowoltaiki w tym miejscu będzie klimat i układ terenu – wskazał ratusz.

Jak podał UM, w przygotowaniach analizy inwestycji, jaką jest farma fotowoltaiczna dla Łodzi będą brać udział łódzkie jednostki samorządowe. W proces zaangażowani będą także sprzedawcy energii oraz Urząd Regulacji Energetyki.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu