Przedłużona ważność warunków przyłączenia dla dwóch farm wiatrowych

Grupa FIGENE poinformowała, że wydłużyła ważność warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej wydanych dla dwóch farm wiatrowych – Gromadka oraz Złotoryja. Obie ww. elektrownie wiatrowe usytuowane są na Dolnym Śląsku.

Warunki przyłączenia dla dwóch farm wiatrowych ważne do 30 czerwca 2026 r.

Termin zakończenia realizacji umowy o przyłączenie do sieci dla projektu Farmy Wiatrowej Gromadka został przedłużony do 30 czerwca 2026 r. Oznacza to, że do tego czasu ta elektrownia wiatrowa powinna zostać przyłączona do sieci elektroenergetycznej. Projekt Gromadka składa się z 14 turbin wiatrowych wraz z infrastrukturą pomocniczą o mocy przyłączeniowej do 63,4 MW. Po uruchomieniu farma wyprodukuje rocznie ponad 150 GWh energii elektrycznej. Może to przełożyć się na zaspokojenie podstawowych potrzeb energetycznych ponad 68 tys. średniej wielkości gospodarstw domowych.

Również w przypadku Farmy Wiatrowej Złotoryja termin zakończenia realizacji umowy o przyłączenie do sieci został przedłużony do 30 czerwca 2026 r. Łączna moc tej elektrowni wiatrowej to 19,8 MW. Składa się na nią dziewięć turbin po 2,2 MW mocy każda.

Oba przedłużenia terminów przyłączenia do sieci elektroenergetycznej zostały dokonane przez firmę Tauron Dystrybucja.

– Przedłużenie warunków przyłączenia dla dwóch największych projektów Grupy FIGENE wynika z ustalonego harmonogramu inwestycyjnego z Operatorem i jest kluczowym elementem realizacji tych inwestycji – powiedział Janusz Petrykowski, prezes Zarządu FIGENE Capital.

Celem produkcja energii z wiatru i słońca

Spółka podkreśla, że całkowity, roczny potencjał produkcji energii ze wszystkich jej projektów gotowych do budowy może osiągnąć powyżej 300 GWh. Długoterminowym celem Grupy jest produkcja energii z elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 500 MW oraz z energii słonecznej o łącznej mocy 200 MW.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu