Cztery nowe pojazdy elektryczne, w pełni przystosowane do potrzeb elektromonterów, stanowią już część floty Pogotowia Energetycznego Energa-Operator. Samochody wykorzystywane są m.in. do usuwania awarii, napraw eksploatacyjnych oraz inspekcji technicznych infrastruktury – podała Grupa Energa.
Cztery nowe pojazdy elektryczne – optymalne dla terenów miejskich
Cztery nowe pojazdy elektryczne są zaliczane do samochodów zeroemisyjnych w miejscu użytkowania i charakteryzują się ładownością ponad jednej tony i zasięgiem do 150 km. To według przedsiębiorstwa energetycznego optymalne rozwiązanie dla terenów miejskich. Zostały one przystosowane do potrzeb energetyków, wyposażone w szafki na narzędzia, bagażnik dachowy z drabiną oraz dodatkowe oświetlenie LED zasilane z odrębnego akumulatora. Nowe samochody posiadają także możliwość odzyskiwania energii podczas wytracania prędkości.
Pogotowie Energetyczne Energa-Operator funkcjonuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W pierwszej kolejności usuwa awarie stwarzające niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia. Następnie przywracane jest zasilanie domów i obiektów przemysłowych – zaznacza Energa i apeluje: „Jeżeli widzisz sytuację związaną z infrastrukturą energetyczną, która może stanowić zagrożenie, taką jak uszkodzone przewody, ale także np. zerwaną przez wandali kłódkę lub otwarte drzwi do stacji transformatorowej, koniecznie zadzwoń na numer 991”.
Na podstawie media.energa.pl
fot. Grupa Energa













