Cykl energetyczno-finansowych spotkań

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zaprasza do udziału w cyklu konferencji pt. „Efektywność energetyczna i OZE – oferta finansowa i wsparcie doradcze”.

Pierwsza konferencja, z liczącego 50 spotkań cyklu, odbędzie się w najbliższy poniedziałek na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. W jej trakcie zostaną m.in. przedstawione i przedyskutowane rola NFOŚiGW w rozwoju gospodarki niskoemisyjnej (w tym zrównoważonej energetyki, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii), zadania i działania Projektu doradztwa energetycznego oraz idea klastrów energetycznych.

W jej trakcie specjaliści z Funduszu przedstawią również źródła i sposoby finansowania projektów z dziedziny efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii (OZE), w tym projektów termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, źródeł ciepła i wysokosprawnej kogeneracji, efektywnej dystrybucji ciepła i chłodu, oświetlenia publicznego, a także transportu niskoemisyjnego w miastach i gminach.

Podczas konferencji będzie też można skorzystać z porad i konsultacji merytorycznych udzielanych przez doradców energetycznych NFOŚiGW. W konferencji weźmie udział ok. 80 osób, głównie przedstawicieli gmin z powiatów siedleckiego, węgrowskiego, sokołowskiego, mińskiego i garwolińskiego.

Więcej informacji na stronie NFOŚiGW.

Na podstawie informacji nadesłanej przez NFOŚiGW

fot. sozosfera.pl