Budowa elektrowni fotowoltaicznej

Budowa elektrowni fotowoltaicznej na obszarze górskim w Korei Południowej

Polska Agencja Prasowa (PAP) powołując się na informacje firmy JA Solar Technology poinformowała, że spółka JA Solar ogłosiła zrealizowanie dostawy modułów na potrzeby największego w Korei Południowej projektu, którego celem jest budowa elektrowni fotowoltaicznej na obszarze górskim. Wspomniana elektrownia fotowoltaiczna ma moc zainstalowaną równą 93 MW, a powstaje na terenie istniejącej już elektrowni wiatrowej o mocy 40 MW. Wskutek utworzenia elektrowni fotowoltaicznej projekt hybrydowy łączący moduły słoneczne i wiatrowe stał się największym tego typu przedsięwzięciem w Korei Południowej, którego całkowita moc zainstalowana wynosi 133 MW – podaje PAP.

Budowa elektrowni fotowoltaicznej na terenie elektrowni wiatrowej

Oczekuje się, że w ramach projektu hybrydowego łączącego elektrownie słoneczną i wiatrową uzyskiwane będzie 120 mln kWh energii elektrycznej rocznie, co sprosta zapotrzebowaniu ok. 30 tys. gospodarstw domowych, generując przychody rzędu 30 mld wonów rocznie (ok. 25 mln USD). Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 93 MW przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o ok. 56 tys. ton w skali roku, a jak wskazano w informacji analogiczny efekt proekologiczny uzyskuje się poprzez zasadzenie ok. 310 tys. sosen.

Na potrzeby projektu wykorzystano wolne tereny istniejącej elektrowni wiatrowej, na których zainstalowano elektrownię fotowoltaiczną, która pozwoli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na czystą energię w Korei Południowej, jednocześnie maksymalizując wykorzystanie przestrzeni. Innowacyjne zastosowanie rozwiązań z zakresu wytwarzania energii wiatrowej i słonecznej skutkuje większą niezawodnością dostaw energii i ograniczeniem kosztów – podkreślono w informacji.

Budowa elektrowni fotowoltaicznej na obszarze górskim wpisana w działalność firmy

Projekt ten wpisuje się w bieżące działania JA Solar na rzecz aktywnego wykorzystywania innowacyjnych rozwiązań z zakresu energii odnawialnej ze szczególnym uwzględnieniem technologii fotowoltaicznych. Spółka dostarczyła moduły na potrzeby projektów łączących urządzenia fotowoltaiczne z zaawansowanymi technologiami, w tym projektu Huanghe Hydropower z zakresu przesyłu bardzo wysokiego napięcia (UHV) o mocy 490 MW w Prowincji Qinghai, projektu typu solar-plus-storage o mocy 32 MW na Hokkaido oraz pierwszego projektu typu bifacial-plus-tracker w Malezji. Dzięki innowacyjnym zastosowaniom zaawansowanych produktów fotowoltaicznych spółka nieustannie wspiera wydajne wykorzystywanie i rozwój w obszarze energii słonecznej – zaznacza firma.

Na podstawie centrumprasowe.pap.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny