Budowa dwóch elektrowni fotowoltaicznych

Budowa dwóch elektrowni fotowoltaicznych w Australii

Photon Energy poinformował, że rozpoczął budowę farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 14 MWp w Australii. Budowa dwóch elektrowni fotowoltaicznych (PV) realizowana jest w mieście Leeton, w Nowej Południowej Walii.

Budowa dwóch elektrowni fotowoltaicznych w centralnej części obszaru irygacyjnego Murrumbidgee

Obie elektrownie mają łącznie wytworzyć ok. 27,8 GWh czystej energii rocznie. Zlokalizowane będą na obrzeżach miasta Leeton, w centralnej części obszaru irygacyjnego Murrumbidgee, jednego z najbardziej zróżnicowanych regionów Australii, słynącego z produkcji owoców cytrusowych, ryżu, bawełny i wina. Jest to również obszar o znacznym zużyciu energii, która tradycyjnie jest importowana z dużych elektrowni węglowych, oddalonych o setki kilometrów – podkreśla firma. Dzięki realizowanej przez Photon Energy inwestycji, jaką jest budowa dwóch elektrowni fotowoltaicznych, powstanie 50 nowych miejsc pracy, a firma zaznacza, że zaopatrywać się będzie u lokalnych przedsiębiorstw. Budowa dwóch elektrowni fotowoltaicznych rozpoczęła się, w obecności władz miasta Leeton.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ten długo oczekiwany projekt dotyczący energii odnawialnej właśnie się rozpoczął. Zapewni on 50 miejsc pracy dla lokalnej społeczności na etapie budowy oraz kolejnych kilka w perspektywie długoterminowej – podkreśla Paul Maytom, burmistrz miasta Leeton.

Spółka będzie właścicielem i operatorem obu elektrowni (Leeton Solar Farm i Fivebough Solar Farm), a każda z nich ma moc przyłączenia do sieci 4,9 MW prądu przemiennego i moc zainstalowaną 7 MWp prądu stałego.

Budowa dwóch elektrowni fotowoltaicznych na powierzchni 37 ha

Elektrownie zajmą powierzchnię 37 ha i będą dostarczać energię do sieci Essential Energy. Oczekuje się, że łącznie będą wytwarzać ok. 27,8 GWh czystej energii rocznie. Są to dwa największe projekty, które wejdą do globalnego portfolio Photon Energy oraz pierwsze projekty komercyjne, które wyprodukują konkurencyjną cenowo energię na potrzeby rynku australijskiego – podkreśla firma. Po zakończeniu budowy, planowanym na koniec czwartego kwartału 2020 r., nowe jednostki poszerzą globalną moc portfela elektrowni własnych Photon Energy do 88,7 MWp.

Dziękujemy Radzie Miasta Leeton za ich wsparcie w realizacji tych projektów. Jesteśmy dumni, że możemy dołączyć do australijskich aktywów elektrownie oferujące niezawodną, czystą i konkurencyjną energię fotowoltaiczną, zlokalizowane w regionie, gdzie zapotrzebowanie na nią jest znaczące. Będziemy uczestniczyć bezpośrednio w australisjkim rynku energii, a dzięki nowoczesnej technologii śledzenia ruchu słońca z wykorzystaniem pojedynczej osi (ang. single axis tracking technology) zoptymalizujemy jej wytwarzanie, aby elastycznie wykorzystywać możliwości rynkowe, mając dodatkowo możliwość rozbudowy instalacji o akumulatory słoneczne w przyszłości – mówi Michael Gartner, CTO Grupy i dyrektor zarządzający Photon Energy Australia.

Budowa dwóch elektrowni fotowoltaicznych – odpowiedź na zapotrzebowanie na energię

Photon Energy Engineering Australia będzie pełnić rolę wykonawcy w zakresie inżynierii, zaopatrzenia i budowy dla obu projektów. Z kolei po podłączeniu do sieci, Photon Energy Operations Australia będzie świadczyć usługi długoterminowej eksploatacji i konserwacji, a także monitorowania instalacji.

W Photon Energy bardzo dbamy o społeczności lokalne i środowisko. Obszar irygacyjny Murrumbidgee ma znaczne zapotrzebowanie na energię. Cieszymy się, że dzięki farmie słonecznej w mieście Leeton pomożemy zmniejszyć zależność jego mieszkańców od energii importowanej z dużych elektrowni węglowych, oddalonych o setki kilometrów – dodaje Georg Hotar, CEO w Photon Energy.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny