dwa autobusy elektryczne

Bolesławiec zamówił dwa autobusy elektryczne

Firma Solaris Bus & Coach pochwaliła się kolejną umową na dostawę autobusów elektrycznych na polskim rynku. Przedstawiciele firmy podpisali z prezydentem Bolesławca umowę na dostawę dwóch autobusów elektrycznych o długości 8,9 m wraz z dwiema ładowarkami stacjonarnymi. Wartość kontraktu to blisko 4,8 mln zł brutto, a jego realizacja ma zostać sfinalizowana do lutego 2021 r.

Dwa autobusy elektryczne dla Bolesławca do lutego 2021 r.

Dwa autobusy elektryczne (Urbino 8,9 LE electric) zostaną przekazane w użytkowanie Miejskiego Zarządu Komunikacji w Bolesławcu w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy.

Napęd proekologicznych elektrobusów stanowić będzie centralny silnik trakcyjny o mocy 160 kW. Energia niezbędna do jego napędzania będzie gromadzona w bateriach typu Solaris High Energy o całkowitej pojemności wynoszącej 160 kWh. Jej uzupełnianie odbywać się będzie poprzez złącze plug-in.

Wraz z autobusami Solaris dostarczy również urządzenia służące uzupełnianiu energii. Jedna z dwóch zamówionych ładowarek zewnętrznych to ładowarka dwuzakresowa, która w zależności od potrzeb przewoźnika, może umożliwiać równoczesne ładowanie dwóch autobusów z mocą 40 kW na każdy autobus lub jednego autobusu z mocą 80 kW.

Jak zaznacza producent, zgodnie ze złożoną ofertą, pojazdy Solaris Urbino 8,9 LE electric jednorazowo na pokład zabiorą ponad 58 osób, a 20 z nich na miejscach siedzących. Autobusy będą wyposażone m.in. w tablice kierunkowe dostosowane do potrzeb osób niedowidzących i rampy dla inwalidów. W przestrzeni pasażerskiej nie zabraknie ponadto gniazd USB, dzięki którym pasażerowie naładują swoje urządzenia mobilne. Na zlecenie zamawiającego, producent zamontuje także system informacji pasażerskiej, w skład którego wejdą m.in. system monitoringu wizyjnego oraz system detekcji i gaszenia pożaru.

Na podstawie www.solarisbus.com

fot. Solaris Bus & Coach

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama