Bezemisyjne ciężarówki

Bezemisyjne ciężarówki zaopatrują warszawskie sklepy

Bezemisyjne ciężarówki należące do PepsiCo, zaopatrują punkty sprzedaży w Warszawie w produkty firmy. Rozwożą m.in. napoje i przekąski. Działanie to wpisuje się w realizację strategicznej transformacji firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Bezemisyjne ciężarówki i korzyści płynące z ich używania

Bezemisyjne ciężarówki przeznaczono do przewozu produktów marek PepsiCo do sklepów i innych obiektów. Te znajdują się w części Warszawy, która od lipca b.r. będzie objęta strefą czystego transportu (SCT). Pojazdy nie generują bowiem spalin ani hałasu. Są to mieszczące osiem palet produktowych ciężarówki elektryczne Renault Master E-Tech. Wyposażono je w akumulatory nowej generacji o pojemności 52 kWh. Te mają pozwolić przejechać ponad 160 km na jednym ładowaniu. Wyboru tego konkretnego modelu dokonano w oparciu o optymalizację i efektywność dostaw w dystrybucji miejskiej. Oprócz redukcji emisji CO2, korzyścią z używania nowej technologii w łańcuchu dostaw jest obniżenie kosztów codziennej eksploatacji pojazdów ‒ podkreśliła firma.

W ramach strategicznej transformacji pep+ PepsiCo stale inwestuje w rozwiązania zrównoważone środowiskowo, w tym projekty zmniejszające emisje CO2. PepsiCo Polska zaznaczyła, że dąży do elektryfikacji całej floty aut.

Plany rozwoju transportu w PepsiCo

W 2024 każdy obszar naszej floty zostanie zelektryfikowany w jakiejś części. Do dyspozycji pracowników działu sprzedaży oddane zostaną minivany elektryczne. Flota osobowych aut elektrycznych pojawi się w każdym naszym zakładzie produkcyjnym, a pracownicy biura głównego będą mogli korzystać z elektrycznych aut służbowych. Ten rok będzie w naszej firmie przebiegał pod znakiem inwestycji w auta zeroemisyjne, a co za tym idzie dalszego zmniejszania emisji CO2 ‒ powiedział Wojciech Osiadacz, kierownik floty oraz planowania transportu w PepsiCo. Firma podkreśliła, że dąży do minimalizacji wpływu swojej działalności na środowisko. Wspólnym celem PepsiCo i partnerów jest zoptymalizowanie efektywności pojazdów dostawczych, aby osiągnąć wyznaczony cel dekarbonizacyjny. Do 2040 r. PepsiCo zamierza osiągnąć bezemisyjność we wszystkich aspektach swojej działalność.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. PepsiCo

Partner Portalu

Partner Portalu