Ładowarki do „elektryków”

Będzie oferować ładowarki do „elektryków” właścicielom parkingów – porozumienie o współpracy

Wraz z nowym rokiem GreenWay Polska poszerza sieć partnerów. Firma poinformowała, że podpisała umowę z Europark, która na mocy porozumienia będzie oferować ładowarki do „elektryków” swoim klientom – właścicielom parkingów. Wprowadzenie takich usług zwiększy atrakcyjność miejsc postojowych dla kierowców elektryków i przyczyni się do poszerzenia sieci, głównie w miastach.

Ładowarki do „elektryków” by propagować elektromobilność

Bacznie obserwujemy i analizujemy zachowania oraz potrzeby elektromobilnych kierowców w Polsce. Niewątpliwie czas parkowania jest jednym najdogodniejszych momentów do ładowania pojazdu. Warto jak najszerzej udostępniać tego typu usługi. Wspólnie z przedstawicielami Europark będziemy oferować ich klientom rozwiązania związane z instalacją oraz zarządzaniem stacjami ładowania. Po naszej stronie będzie przygotowanie oferty, instalacja oraz zarządzanie urządzeniami – podkreśla Aleksander Czapczyk, dyrektor działu sprzedaży GreenWay Polska.

Umowa jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku propagowania elektromobilności i ma na celu coraz większe zagęszczenie sieci stacji ładowania.

Z jednej strony intensywnie rozwijamy sieć, by umożliwiać podróże pomiędzy miastami, montujemy punkty ładowania w hotelach, centrach handlowych, ale konieczne jest także instalowanie stacji przy zakładach pracy, czy osiedlach. Głęboko wierzę, że jedną z dróg do zwiększenia liczby samochodów elektrycznych w Polsce, jest budowa stacji blisko budynków wielorodzinnych, na ulicach gdzie parkowane są pojazdy na noc – między innymi temu służy podpisana właśnie umowa – dodaje dyrektor Czapczyk.

Ładowarki do „elektryków” na parkingach – Europark chce zadbać o kierowców samochodów elektrycznych

Firma Europark zajmuje się obsługą parkingów samochodowych, zarządzaniem powierzchniami parkingowymi i budową usług przyjaznych użytkownikom parkingów. Obecnie zarządza ponad 200 lokalizacjami parkingów w Polsce. – Zależy nam na zaoferowaniu naszym klientom, zarówno właścicielom parkingów, jak i kierowcom, pełnego pakietu usług. Stale się rozwijamy i udostępniamy naszym użytkownikom nowe funkcjonalności – podkreśla Jarosław Święcki, dyrektor generalny Europark. – Po wprowadzeniu płatności mobilnych, po zintegrowaniu naszych operacji z systemem samoobsługowych terminali parkingowych, oraz po wprowadzeniu funkcji e-bilet – dzisiaj, w dobie rozwijającej się elektromobilności, należy zadbać o kierowców samochodów elektrycznych. Mam nadzieję, że już wkrótce, wysokiej jakości ładowarki będą dostępne na większości z naszych parkingów – dodaje.

Ładowarki do „elektryków” – razem z partnerami

Jak zaznacza dostawca urządzeń, jakimi są ładowarki do „elektryków, to kolejne porozumienie zawarte w ostatnich miesiącach, mające na celu upowszechnienie elektromobilności w Polsce. Niedawno GreenWay Polska rozpoczęła współpracę z Europejskim Funduszem Leasingowym, polegającą na przygotowaniu usługi finansowania dla przedsiębiorców, a jesienią minionego roku nawiązana została także współpraca z Hyundai Polska oraz Mazda Polska (na dostawę ładowarek do elektrycznych modeli tych producentów aut), a także z firmą Hochland Polska. Do sieci partnerów należą także m.in. Volvo, Kia, InPost, czy Miasto Katowice.

Na podstawie news.inntu.pl

fot. GreenWay Polska

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny

reklama