Autobusy wodorowe

Autobusy wodorowe dla Essen

Firma Solaris Bus & Coach poinformowała, że podpisała umowę na dostawę 19 bezemisyjnych autobusów napędzanych wodorem. Kontakt podpisany został z niemieckim przewoźnikiem Ruhrbahn. Autobusy trafią do Essen. Wyposażono je w ogniwa wodorowe, które generują energię elektryczną, a także zaawansowane systemy bezpieczeństwa ADAS.

Jak podał producent, dostawy zaplanowano na lata 2024 i 2025. W ramach zamówienia przewidziano dostawę dziewięciu modeli Urbino 12 hydrogen oraz dziesięciu Urbino 18 hydrogen. Będą to pierwsze autobusy firmy w Essen.

Jak napędzane będą autobusy wodorowe dla Essen?

Modele 12-metrowe będą korzystać z ogniwa wodorowego o mocy 70kW, zaś 18-metrowe o mocy 100 kW. Obydwa modele napędzane będą centralnymi silnikami elektrycznymi. W dodatku autobusy będą posiadać baterie Solaris High Power, mające za zadanie wspieranie ogniwa w czasie wzmożonej aktywności. – Jesteśmy niezwykle dumni z możliwości dostarczenia Essen najnowocześniejszych wodorowych pojazdów, które nie tylko podniosą komfort podróży pasażerów, ale także będą stanowiły nowy etap w transformacji branży transportowej. Cieszę się, że Ruhrbahn zdecydowało się na ten strategiczny krok dla transformacji branży transportowej i że razem możemy kształtować bardziej zrównoważoną przyszłość, kładąc nacisk na innowacyjność i ekologi – powiedział Olivier Michard, członek Zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w Solaris Bus & Coach. Dodatkowo firma zwraca uwagę, że autobusy będą klimatyzowane, wyposażone w ładowarki USB oraz system informacji pasażerskiej.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Solaris Bus & Coach

Partner Portalu

Partner Portalu