autobusy na CNG

Autobusy na CNG dla PKS-u

PKS Bielsko-Biała zamówiło 26 Solarisów Urbino 12 z napędem CNG (Compressed Natural Gas). To drugie co do wielkości zamówienie na autobusy z napędem na sprężony gaz ziemny pozyskane przez firmę Solaris Bus & Coach w Polsce.

PKS Bielsko-Biała zamówiło autobusy na CNG

Jak zaznacza Solaris Bus & Coach, całkowita wartość umowy podpisanej z PKS Bielsko-Biała to 32 mln zł. Dostawy nowych pojazdów do przewoźnika zostały zaplanowane w dwóch transzach. Pierwsze 13 autobusów zostanie oddanych do dyspozycji klienta w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy. Ostateczny termin na realizację całego zamówienia przypada na grudzień 2020 r.

PKS Bielsko-Biała zdecydował się na wybór autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym. Silniki dostosowane do obsługi tego typu napędu o mocy 239 kW spełniają rygorystyczne europejskie normy emisji spalin Euro 6.

Jak zapewnia producent, każdy z 26 pojazdów zapewnić ma komfortowe warunki jazdy dla 90 pasażerów, w tym dla 32 na miejscach siedzących. Dostęp do autobusu będzie możliwy poprzez dwa wejścia, zaprojektowane w układzie 2-2-0.

Na wygodę użytkowników autobusów wpłynie m.in. system klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej.

Producent zaznacza, że autobusy z napędem CNG opuszczają bolechowską fabrykę od 2004 r. Na przestrzeni tych 15 lat do klientów trafiło już ponad 1100 pojazdów z napędem gazowym. Proekologiczne Solarisy zasilają tabory przewoźników komunikacji miejskiej i regionalnej m.in. w: Bułgarii, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraelu, na Litwie, Słowacji, w Niemczech, Norwegii, Polsce, Serbii, Szwecji i weWłoszech. Warto też zaznaczyć, że jeszcze w tym roku do stolicy Polski zostaną dostarczone 54 autobusy gazowe Solaris Urbino 18.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Solaris Bus & Coach

fot. Solaris Bus & Coach

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama