autobusów wodorowych

Zakup 23 autobusów wodorowych

Firma Solaris Bus & Coach  przekazała informację o nawiązaniu współpracy z operatorem transportu publicznego Lokale Nahverkehrsgesellschaft Krein Gross-Gerau (LNVG). Ma ona dotyczyć zakupu 23 autobusów wodorowych Urbino hydrogean.

Coraz więcej autobusów wodorowych

15 z autobusów to 12-metrowe Urbino 12 hydrogean, zaś osiem to autobusy 18-metrowe Urbino 18 hydrogean. Pojazdy zostaną dostarczone do zamawiającego w latach 2024 i 2025. To pierwsze zamówienie Solarisa od LNVG. Firma testuje pojazdy wodorowe w transporcie publicznym kilka lat. Operator stawia sobie za cel, by do 2030 r. cała flota posiadanych przez niego autobusów była bezemisyjna. Projekt finansowany jest przez niemieckie Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu.

Przyjazne dla środowiska, ale nie tylko…

Producent podkreśla, że autobusy wodorowe to pojazdy przyjazne dla środowiska, nie emitujące szkodliwych spalin w miejscu użytkowania. Zasilane są energią z ogniw paliwowych, 70 kW w przypadku autobusu 12-metrowego oraz 100 kW w przypadku 18-metrowego. Pojazdy wyposażone będą w baterie Solaris High Power, spełniające funkcję wspomagającego magazynu energii. O komfort pasażerów zadba klimatyzacja, która wykorzystuje pompę ciepła, ale także system monitoringu oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Na podstawie solaris.pl

fot. Solaris Bus & Coach

Partner Portalu

Partner Portalu