90 autobusów elektrycznych

90 autobusów elektrycznych dla Berlina

Berlińska spółka transportu publicznego – BVG – po raz kolejny wybrała autobusy marki Solaris. Zgodnie z nowo podpisanym kontraktem, do końca 2020 r. do Berlina zostanie dostarczonych 90 bezemisyjnych autobusów o długości 12 m.

Jak zaznacza Solaris Bus & Coach, zamówienie autobusów jest efektem jednego z największych przetargów na pojazdy bateryjne w Europie.

Berlin zamówił 90 autobusów elektrycznych z Polski

Zgodnie z umową, realizacja kontraktu zostanie rozłożona na kilka etapów. Pierwszy autobus zostanie dostarczony do Berlina na początku przyszłego roku, a następne w trzech kolejnych transzach. W ich ramach 29 sztuk dotrze do Berlina w I kwartale 2020 r., 30 sztuk – w II kwartale 2020 r. i ostatnie 30 sztuk w IV kwartale 2020 r.

To bardzo budujące, że Berlin po raz kolejny stawia na rozwój bezemisyjnego transportu publicznego. Wybór 90 autobusów elektrycznych z rodziny Solarisa bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia komfortu życia berlińczyków. Elektromobilność bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie poziomu hałasu i zanieczyszczenia powietrza w miastach. Elektromobilność to przyszłość, która już dziś staje się naszą rzeczywistością – komentuje Petros Spinaris, wiceprezes Zarządu Solaris Bus & Coach.

Przy okazji polski producent elektrobusów zwraca uwagę, że w latach 2015-2019 zakontraktował dla berlińskiego przewoźnika 35 autobusów bezemisyjnych. Wraz ze świeżo podpisanym kontraktem, flota solarisowych pojazdów elektrycznych obsługiwanych przez BVG będzie liczyła 125 sztuk.

Źródłem napędu tych bezemisyjnych pojazdów będzie oś elektryczna z zintegrowanymi silnikami elektrycznymi. Autobusy będą wyposażone w baterie o całkowitej pojemności nominalnej 300 kWh. Ich ładowanie możliwe będzie poprzez system plug-in.

Każdy z 90 zamówionych przez BVG autobusów pomieści 70 pasażerów.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Solaris Bus & Coach

fot. Solaris Bus & Coach

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama