63 autobusy hybrydowe

63 autobusy hybrydowe wyjadą na ulice Łodzi

Urząd Miasta Łodzi (UM) poinformował, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łodzi (MPK) zamówiło nowe autobusy. Na początku przyszłego roku na łódzkie ulice wyjadą 63 autobusy hybrydowe.

63 autobusy hybrydowe z systemem magazynujący energię powstającą podczas hamowania

W ramach podpisanej z Solaris Bus & Coach umowy, dostarczonych zostanie 48 pojazdów przegubowych długości 18 metrów oraz 15 pojazdów długości 12 metrów. Podczas wyboru najlepszej z ofert brano pod uwagę cenę, moduł hybrydowy, liczbę miejsc dostępnych z niskiej podłogi oraz zużycie paliwa.

Nowoczesny tabor to przede wszystkim większy komfort dla pasażerów, a także mniejsza awaryjność pojazdów, co wpływa na punktualność – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi. Wszystkie z dostarczonych pojazdów będą wyposażone w system mild hybrid. Magazynuje on energię powstającą podczas hamowania, która następnie Jest używana do wspomagania silnika spalinowego.

To największy kontrakt autobusowy MPK – Łódź. Cieszę się, że firma zaoferowała pojazdy z systemem mild hybrid. Dotychczasowa eksploatacja tego typu autobusów pokazała, że ten system się sprawdza i wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 10 proc. To korzyść zarówno dla środowiska jak i dla nas – skomentował Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź.

Umowa dotyczy dziesięcioletniego najmu autobusów wraz z ich serwisem. Jak przekazał UM, zgodnie z kontraktem firma Solaris dostarczy je w ciągu 40 tygodni od daty podpisania umowy.

– Będziemy chcieli skrócić ten termin. Zakładamy, że pojazdy te pojawią się jeszcze w tym roku. Nasza firma mieści się 250 kilometrów stąd. Pojazdy te będą produkowane w Polsce co myślę, że również jest bardzo istotne – podkreślił Andrzej Sienkiewicz z firmy Solaris Bus & Coach.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. źródło zdjęć: www.lodz.pl

Partner Portalu

Partner Portalu