530 autobusów elektrycznych

530 autobusów elektrycznych dla Hamburga – 10 pojedzie z Polski

Firma Solaris Bus & Coach przypomniała, że w sierpniu minionego roku Hamburger Hochbahn, jeden z największych w Niemczech przewoźników transportu publicznego, ogłosił listę potencjalnych dostawców 530 autobusów elektrycznych. Pojazdy mają zostać włączone do floty w Hamburgu w latach 2021-2025. Podpoznański producent autobusów, wybrany wtedy jako jeden z trzech potencjalnych dostawców, otrzymał pierwsze zamówienie w ramach wspomnianego przetargu.

530 autobusów elektrycznych – Solaris dostarczy po pięć pojazdów dwóch modeli

W ramach umowy ramowej na 530 autobusów elektrycznych, Solaris otrzymał pierwsze zamówienie na pięć autobusów elektrycznych o długości 12 m i na pięć autobusów elektrycznych o długości 18 m. Zgodnie z podpisaną umową elektrobusy trafią do Hamburga w październiku br. – wskazuje firma.

Zaledwie kilka miesięcy temu wyraziłem nadzieję, że będziemy mieli szansę uczestniczyć w realizacji tego wyjątkowego w naszej branży przetargu dla Hamburger Hochbahn. Teraz możemy już potwierdzić, że pierwsze 10 egzemplarzy naszych elektrobusów zostało zamówionych. Wybranie naszej marki do współrealizowania zamówienia na 530 autobusów elektrycznych to kolejny ważny moment, dodatkowo umacniający naszą pozycję lidera rynku autobusów bezemisyjnych w Europie – powiedział Petros Spinaris, członek Zarządu Solaris Bus & Coach, odpowiedzialny za obszar sprzedaży, marketingu i customer service.

Urbino 12 electric i Urbino 18 electric pośród zamówionych 530 autobusów elektrycznych

Solaris dostarczy do Hamburger Hochbahn dwa modele elektrobusów. Będą to Urbino 12 electric i Urbino 18 electric. Oba pojazdy w konfiguracji dla operatora z Hamburga będą posiadać silniki zintegrowane z osią napędową. Baterie wybrane przez przewoźnika to Solaris High Energy+, których ładowanie będzie możliwe poprzez klasyczny system plug-in. Jak zaznacza producent autobusów, zasięgi baterii wynoszą nawet kilkaset kilometrów na jednym ładowaniu. W ramach dodatkowego rozwiązania pojazdy będą posiadać tzw. funkcję prekondycjonowania termicznego, która zapewnia optymalną temperaturę pojazdu podczas ładowania baterii. Na pokładzie Solarisów Urbino 12 electric może podróżować jednocześnie 70 pasażerów, a w przegubowych pojazdach – 107. Bezemisyjne, a przy tym ciche autobusy elektryczne będą wyposażone w klimatyzację całopojazdową.

Na podstawie www.solarisbus.com

fot. Solaris Bus & Coach

reklama

 

partner merytoryczny

reklama