40 autobusów na gaz

40 autobusów na gaz ziemny dla szwedzkiego miasta

Solaris Sweden, spółka-córka reprezentująca polskiego producenta w Szwecji, w marcu 2019 r. podpisała z przewoźnikiem Vy Buss umowę na dostawę bezemisyjnych i niskoemisyjnych autobusów. Szwedzki przewoźnik właśnie rozpoczął w miejscowości Gävle eksploatację 40 autobusów na gaz ziemny (Solarisów Urbino CNG) – poinformowała firma Solaris Bus & Coach.

40 autobusów na gaz ziemny, w tym 16 przegubowych

Producent autobusów informuje, że do tego szwedzkiego miasta położonego nad Zatoką Botnicką zostało dostarczonych 40 autobusów na gaz ziemny. Pojazdy te napędzane są sprężonym gazem ziemnym (CNG – compressed natural gas). To 24 Solarisy Urbino 12 CNG i 16 przegubowych Solarisów Urbino 18 CNG. Autobusy napędzane sprężonym gazem ziemnym spełniają rygorystyczne europejskie normy emisji spalin Euro 6.

W Urbino 12 CNG do dyspozycji pasażerów jest 31 miejsc siedzących, a w tych 18-metrowych – 45 miejsc siedzących (w tym cztery siedzenia składane). Autobusy zasilane są pozyskiwanym lokalnie biogazem – dodaje Solaris Bus & Coach.

40 autobusów na gaz ziemny to nie koniec dostawy

Bardzo cieszymy się z możliwości dostawy naszych najnowszych pojazdów firmie Vy Buss AB. 40 bezpiecznych, komfortowych i przyjaznych środowisku autobusów napędzanych CNG wyjechało dziś na ulice Gävle. W 2021 roku dołączy do nich osiem Urbino electric. Vy Buss AB inwestuje w elektryczne, bezemisyjne napędy, a my możemy być tego częścią, dzieląc się naszym doświadczeniem i wiedzą – powiedział Klaus Hansen, dyrektor zarządzający Solaris Sweden.

W ostatnim kwartale 2021 r. – z planem włączenia do użytkowania w styczniu 2022 r. – polski producent dostarczy Vy Buss jeszcze osiem bezemisyjnych Solarisów Urbino 12 electric, które również kursować będą w Gävle.

Producent autobusów z podpoznańskiego Bolechowa podkreśla, że współpraca ze szwedzkimi przewoźnikami sięga 2003 r. Od tego czasu Solaris dostarczył do klientów w Szwecji ponad 600 pojazdów, z czego znakomita większość to pojazdy z napędami nisko- i zeroemisyjnymi.

Na podstawie www.solarisbus.com

fot. Solaris Bus & Coach

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama