333 instalacje fotowoltaiczne

W gminie Łęczyca powstaną 333 instalacje fotowoltaiczne

Firma Columbus Energy poinformowała, że w ramach wygranego przetargu zamontuje 333 instalacje fotowoltaiczne w gminie Łęczyca. Spółka ma szansę zainstalować tam instalacje o mocy 1342,35 kWp.

333 instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 1342,35 kWp

Zgodnie z podpisaną umową, spółka Columbus Energy zaprojektuje i zamontuje w gminie Łęczyca 333 instalacje fotowoltaiczne. Łączna ich wartość wyniesie ok. 3,5 mln zł. Znajdujące się na terenie gminy budynki i grunty mają być zaopatrzone w zieloną energię o mocy 1342,35 kWp.

Zlecenie w gminie Łęczyca to efekt przetargu, ogłoszonego na początku grudnia 2023 r., który Columbus wygrał w ostatnich tygodniach, uzyskując najwyższą liczbę punktów. To dla nas wielka nobilitacja i wyróżnienie, ponieważ firm startujących w przetargu było ponad 20. Na terenie woj. łódzkiego działa bardzo wiele podmiotów instalujących fotowoltaikę, więc rywalizacja była naprawdę ostra. Sądzę, że naszymi mocnymi stronami było w tym wypadku znakomite przygotowanie merytoryczne do przetargu oraz najwyższej jakości realizacja i serwis – powiedziała Magdalena Zwolińska, dyrektor ds. realizacji wspomnianej firmy.

Budowa instalacji dofinansowana będzie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zamówienie obejmuje kompleksowe wykonanie wszystkich prac związanych z montażem i uruchomieniem 333 instalacji fotowoltaicznych. Columbus podał, że realizacja powinna zakończyć się w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu