20 nowych punktów ładowania

20 nowych punktów ładowania

20 nowych punktów ładowania samochodów elektrycznych w dziesięciu lokalizacjach w Katowicach uruchamia firma GreenWay Polska – poinformował Urząd Miasta Katowice (UM). Urządzenia ładują z mocą 11 kW i znajdują się w łatwo dostępnych dla samochodów lokalizacjach w przestrzeni miejskiej, m.in. na parkingach i innych publicznych miejscach postoju – dodaje magistrat.

20 nowych punktów ładowania – Katowice stawiają na elektryczność

Katowice stawiają na ekologiczne rozwiązania transportowe oparte na elektryczności. Jako pierwsze polskie miasto spełniliśmy zobowiązania wynikające z ustawy o elektromobilności – mamy ponad 100 punktów ładowania samochodów elektrycznych i wciąż rozwijamy naszą infrastrukturę. Mamy najbardziej rozbudowaną sieć połączeń tramwajowych, inwestujemy w zakup elektrycznych autobusów i samochodów do wykonywania zadań publicznych. W mieście działa także carsharing samochodów zasilanych prądem oraz sieć elektrycznych skuterów i hulajnóg. Cieszymy się z otwarcia kolejnych stacji GreenWay. Wiemy już, że stworzenie warunków technicznych pozytywnie wpływa na podjęcie decyzji o zakupie tego typu, bezemisyjnych pojazdów przez osoby prywatne oraz firmy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

20 nowych punktów ładowania – w 10 miejskich lokalizacjach

Ładowarki AC o mocy 11 kW dla każdego gniazda uruchamiane są w dziesięciu miejskich lokalizacjach na terenie Katowic. W każdej lokalizacji zainstalowane zostały stacje oferujące dwa punkty ładowania i dwa miejsca parkingowe. Zlokalizowane zostały m.in. na ul. Kościuszki, Mikołowskiej czy też Francuskiej 70. Ich obecność w mieście jest efektem współpracy Miasta Katowice, firmy GreenGoo i GreenWay Polska – podkreśla magistrat.

Miejskie stacje ładowania w Katowicach staną się częścią sieci GreenWay i jako takie będą stacjami ogólnodostępnymi. Tym samym w sieci GreenWay znajdzie się już blisko 90 stacji ładowania AC – najwięcej spośród wszystkich operatorów sieci ładowania w Polsce – dodaje UM.

Pierwszy raz włączamy do naszej sieci grupę stacji miejskich na taką skalę. Kierowcy potrzebują możliwości podładowania auta „na mieście”, spodziewamy się więc, że wraz z rosnącą świadomością samorządów w zakresie elektromobilności, tego typu infrastruktura będzie się pojawiała w polskich miastach coraz częściej – wyjaśnia Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Dziewięć z dziesięciu lokalizacji zostało już uruchomionych i odebranych przez Urząd Dozoru Technicznego. Proces uruchamiania ostatniej z nich zakończy się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Katowice

reklama

 

partner merytoryczny

reklama