12 nowych stacji ładowania

12 nowych stacji ładowania

Firma GreenWay Polska poinformowała, że zainstalowała i uruchomiła 12 nowych stacji ładowania aut elektrycznych na parkingach sklepów sieci IKEA w Polsce. Z nowych, ogólnodostępnych i płatnych punktów ładowania elektromobilni klienci skorzystają w kolejnych sześciu lokalizacjach. Inwestycja IKEA pozwoliła też na osiągnięcie celu strategii zrównoważonego rozwoju firmy, który dotyczy dostępu do stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

12 nowych stacji ładowania przy sklepach IKEA

Prace realizowane przez GreenWay Polska polegały na instalacji 12 nowych stacji ładowania Ensto Chago Pro 2 x 22 kW w sześciu lokalizacjach sklepów IKEA w Polsce. W ramach projektu firma zajęła się budową przyłączy, instalacją stacji ładowania i wsparciem w zakresie uruchomienia i odbioru stacji przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Nowe stacje oferują łącznie 24 punkty ładowania, każdy o mocy 22 kW prądu przemiennego, które wyposażone są w złącze Type 2. Usługa ładowania na wszystkich stacjach jest płatna zgodnie ze standardowym cennikiem GreenWay Polska.

Nowe stacje ładowania przy sklepach IKEA pojawiły się w Szczecinie (4 szt.), Gdańsku (2 szt.), Warszawie – Targówku (2 szt.), a także Bydgoszczy (1 szt.), Poznaniu (1 szt.) i Łodzi (2 szt.).

Dzięki zakończonej inwestycji sieć własnych stacji ładowania IKEA w Polsce rozrosła się do 24 sztuk, które posiadają łącznie 48 punktów ładowania – podaje firma. Niedawno otwarty sklep IKEA w Szczecinie posiada na swoim wyposażeniu cztery stacje ładowania, a pozostałe placówki po dwie jednostki. Wszystkie stacje oferują kierowcom jeden spójny standard modelu i wyposażenia.

12 nowych stacji ładowania w sieci firmy GreenWay

Ładowanie samochodu na parkingach sklepów, galerii i centrów handlowych w czasie wykonywania zakupów to znaczne ułatwienie dla elektromobilnych kierowców. W sieci GreenWay już ponad połowa stacji ładowania jest zlokalizowana w tego typu miejscach. Widzimy, że są regularnie używane, co oznacza, że realnie odpowiadają na potrzeby kierowców – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Przy okazji firma zaznacza, że od stycznia 2018 r. zarządza stacjami ładowania IKEA, które zostały najpierw zainstalowane w Bydgoszczy i Poznaniu, a w późniejszym okresie przy kolejnych sklepach IKEA zlokalizowanych w Katowicach, Jankach koło Warszawy, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie. W sierpniu 2020 r. stacje zostały dostosowane do wymogów ustawy o elektromobilności i nastąpił ich formalny odbiór przez UDT. Nowo uruchomione stacje dołączyły do stacji partnerskich na mapie GreenWay i wszyscy klienci mogą korzystać z nich z wykorzystaniem własnego przewodu ładującego Type 2. Ich aktywacja możliwa jest z wykorzystaniem zbliżeniowej karty RFID lub aplikacji GreenWay.

12 nowych stacji ładowania i wypełnione zobowiązanie

Miło nam zakomunikować, że dzięki zakończonej inwestycji instalacji stacji ładowania aut elektrycznych pod kolejnymi sklepami IKEA w Polsce, wypełniliśmy nasze zobowiązanie z długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju IKEA „People & Planet Positive”. Usługa ładowania samochodów elektrycznych jest już dostępna w obrębie każdego sklepu IKEA. To jeden z kroków, jaki nasza firma robi w kierunku celu, jakim jest stanie się biznesem w pełni cyrkularnym, pozytywnym klimatycznie, jeszcze bardziej włączającym i dbającym o równe i sprawiedliwe traktowanie – mówi Sylwester Nagórka, koordynator ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail Polska.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. GreenWay Polska

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny