100 szybkich ładowarek

100 szybkich ładowarek w jednej sieci

Spółka GreenWay Polska pochwaliła się, że w swojej sieci ma już 100 szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych. Do końca roku przybyć ma dodatkowo ponad 150 takich punktów. Oznacza to, że firma samodzielnie zrealizuje cel zdefiniowany dla tej infrastruktury do 2020 r. Chodzi o cel określony w Krajowych Ramach Rozwoju Infrastruktury Paliw Alternatywnych.

100 szybkich ładowarek dla samochodów elektrycznych w jednej sieci

Szybkie ładowarki GreenWay Polska posiadają od jednego do trzech punktów ładowania dużej mocy, pozwalające na ładowanie samochodu prądem stałym i mocą minimum 40 kW. Mają też jeden punkt normalnej mocy ładujący prądem przemiennym. Tym samym, 100 stacji ładowania GreenWay Polska udostępnia kierowcom elektryków łącznie 270 punktów ładowania, w tym ponad 200 dużej oraz 70 normalnej mocy.

Rozbudowa sieci jest kluczowym elementem naszej strategii. Naszym celem jest zapewnienie posiadaczom samochodów elektrycznych możliwości ich ładowania w każdym zakątku kraju. Dążymy także do tego, aby moc naszych ładowarek pozwalała na jak najszybsze ładowanie samochodu, gdyż jest to kluczowe oczekiwanie naszych klientów, szczególnie tych podróżujących po Polsce. Jestem dumny, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszego zespołu udało się stworzyć tak znaczącą sieć w ciągu zaledwie dwóch lat, a firma stała się niekwestionowanym liderem na polskim rynku dostawców usługi ładowania – komentuje Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Do końca bieżącego roku GreenWay Polska zamierza dodatkowo wybudować ok. 60 stacji szybkiego ładowania. Zwiększy to liczbę punktów dużej mocy w sieci GreenWay do ponad 350. Oznacza to, że firma samodzielnie zrealizuje w całości cel zdefiniowany do 2020 r. dla tej infrastruktury w Krajowych Ramach Rozwoju Infrastruktury Paliw Alternatywnych określonych przez Ministerstwo Energii.

Na podstawie informacji nadesłanej przez GreenWay Polska

fot. GreenWay Polska

reklama

 

reklama