magistrali wodociągowej

W Kielcach podpisano umowę na wymianę magistrali wodociągowej

Wodociągi Kieleckie poinformowały o podpisaniu umowy na wymianę magistrali wodociągowej w rejonie ulic Warszawska – Jaworskiego – Jana Nowaka Jeziorańskiego. Dzięki temu ma znacznie zmniejszyć się awaryjność sieci wodociągowej w północnych dzielnicach Kielc.

W jakim rejonie zaplanowano wymianę magistrali wodociągowej?

Najbardziej awaryjne odcinki sieci wodociągowej zbudowano w latach 70 i 80 ubiegłego stulecia z materiałów słabej jakości. Te rdzewieją i często ulegają awariom. Sytuacja ma się poprawić. Wodociągi Kieleckie zapowiedziały modernizację magistrali wodociągowej o przekrojach 200, 250 i 300 mm. 23.05.2024 podpisano umowę z wykonawcą. Realizacja obejmie trzy etapy. Etap pierwszy to modernizacja odcinka o długości ok. 241 m, wzdłuż ul. Jaworskiego od ul. Warszawskiej do pawilonów handlowych. Kolejny etap stanowi odcinek wodociągu o długości ok. 440 m, wzdłuż ul. Warszawskiej od ul. Jaworskiego do bud. nr 84. Etap ostatni to odcinek o długości ok. 760 m wzdłuż ul. Jaworskiego do ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Sieć wodociągowa ma zostać wykonana z żeliwa sferoidalnego.

To materiał o znacznie większej trwałości od stali, użytej w latach 70 i 80 ubiegłego wieku do budowy obecnie działającej magistrali. Dzięki tej inwestycji będzie mniej awarii w północnych dzielnicach Kielc – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Według informacji przekazanej przez Wodociągi Kieleckie, budowa zajmie 12 miesięcy od podpisania umowy. Projekt „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego – etap III” ma być dofinansowany ze środków Programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko”. Wartość inwestycji to 4 mln 307 tys. zł brutto.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Wodociągi Kieleckie

Partner Portalu

Partner Portalu