Wrocławska Kranówka

Wrocławska Kranówka w szkołach

W miniony piątek, w Szkole Podstawowej nr 84 we Wrocławiu, Adam Zawada, wiceprezydent miasta zaprezentował jeden z pięciu nowych zdrojów wodnych przygotowanych dla uczniów, dzięki którym będą oni mogli korzystać z kranówki do woli i za darmo – informuje Urząd Miejski Wrocławia (UM).

Na potrzeby szkolnych poidełek powstało także nowe logo Wrocławskiej Kranówki, a oprawa graficzna zdrojów w przystępny sposób przedstawia zalety regularnego picia wody – dodaje UM.

Wrocławska Kranówka w szkołach – pięć nowych zdrojów w szkołach

Adam Zawada podkreślił, że nowe urządzenia są rozwiązaniem nowoczesnym i proekologicznym. – Chcemy od najmłodszych lat przyzwyczajać do picia dobrej, zdrowej wody kranowej, dostarczanej przez MPWiK. Warto pić kranówkę, jest zdrowa i tańsza od butelkowej, kupowanej w sklepie, ale też dlatego, że czujemy się odpowiedzialni za przyrodę wokół nas. W przyszłym roku zainstalujemy kolejnych dziesięć zdrojów w placówkach oświatowych – powiedział wiceprezydent.

– Bardzo cieszę się, że jeden z pierwszych zdrojów powstał właśnie w naszej szkole. Wpisuje się w nasze proekologiczne działania – zbieramy wodę deszczową, rzadziej kosimy trawę i nie grabimy liści. Myślę, że zdrój będzie fantastycznie służył wszystkim uczniom – zaznaczył Rafał Just, dyrektor Szkoły Podstawowej (SP) nr 84, który dodał, że źródło będzie znacznym ułatwieniem dla uczniów.

Jak zaznacza UM, Wrocławska Kranówka zanim trafi do szkolnych zdrojów, jest poddawana kontrolom na wszystkich etapach produkcji. Przechodzi także liczne próby i analizy w laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) we Wrocławiu. Jej jakość badana jest dodatkowo przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Będą kolejne poidełka a w nich Wrocławska Kranówka

– Jako biuro na różne sposoby zachęcamy mieszkańców do picia wody z kranu. Warto zrezygnować z picia wody butelkowanej. Mam nadzieję, że to uroczyście uruchomione poidełko będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem i skorzystają z niego również nauczyciele oraz rodzice – dodała Małgorzata Brykarz, dyrektor Biura Wody i Energii UM.

W ramach zrealizowanego przez Zarząd Inwestycji Miejskich zadania zdroje stanęły w pięciu placówkach: w SP nr 84, SP nr 107, SP nr 97 i SP nr 1 oraz w Liceum Ogólnokształcącym nr XII.

W przyszłym roku powstanie 10 kolejnych zdrojów tego typu – informuje UM. Poidełka będą również podstawowym elementem wyposażenia kolejnych, nowo budowanych szkół. W przyszłym roku zdroje powstaną również w miejscach pożytku publicznego. Przy okazji magistrat przypomina, że zdroje z kranówką po raz pierwszy pojawiły się we Wrocławiu w 2012 r. Dotychczas utworzono 10 takich punktów, a w tym roku część kranów przechodziła modernizację.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Wrocławia

fot. UM Wrocławia

reklama

reklama

 

reklama